Dobre wykorzystanie kamerki w smartfonie. Posłuży do… szukania LEGO

Dobre wykorzystanie kamerki w smartfonie. Posłuży do… szukania LEGO

Dobre wykorzystanie kamerki w smartfonie. Posłuży do… szukania LEGO
Marcin Watemborski
02.07.2021 10:25, aktualizacja: 02.07.2021 12:25

Nie znam nikogo, kto nie lubiłby klocków LEGO. Budowanie nowych pojazdów, budynków czy robotów to pasja, której nie da się zastąpić niczym innym. Jeśli macie stos klocków, które leżą i nie wiadomo, co z nimi zrobić – rzućcie okiem na tę aplikację. Da wam gotowy pomysł na urozmaicenie twórczości.

Widzieliśmy już ślub klocków LEGO sfotografowany w profesjonalny sposób, ale tym razem będzie o czymś innym. Aplikacja mobilna Brickit została stworzona dla pasjonatów budowania, którzy zastanawiają się, co zrobić z luźno leżącymi klockami. Od teraz nie będzie z tym żadnego problemu.

Btickit do swojego działania korzysta z aparatu w smartfonie. Po nakierowaniu go na stos klocków, w mgnieniu oka aplikacja rozpozna znajdujące się tam elementy i pokaże, jak można je wykorzystać. Przed oczami użytkownika pojawią się schematy gotowych propozycji budowli, a na ekranie z klockami zostaną zaznaczone niezbędne części.

Obraz
Obraz

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by eksperymentować z propozycjami aplikacji, aczkolwiek warto je wykorzystać. Dzięki galerii można wrzucać swoje kreacje i dzielić się nimi ze znajomymi.

Program został stworzony przez miłośników klocków LEGO i nie jest powiązany jakkolwiek z firmą. Bricit wykorzystuje wytrenowany algorytm sztucznej inteligencji. Póki co, aplikacja dostępna jest jedynie na iOS, aczkolwiek na jesień ma powstać wersja na Androida.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)