Dotyk Photoshopa, czyli Adobe Nav + Photoshop [wideoporadnik]

Photoshop + Nav - połączenie idealne? © JK
Photoshop + Nav - połączenie idealne? © JK
Jakub Kaźmierczyk

17.08.2012 13:10, aktual.: 23.05.2016 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Photoshop to dobrze zaprojektowane narzędzie ze świetną nawigacją, jednak inżynierowie Adobe poszli o krok dalej, umożliwiając synchronizację komputera z iPadem. O tym połączeniu opowiem w dzisiejszym wideoporadniku.

Na łamach Fotoblogii opublikowałem sporo poradników na temat tzw. workflow w pracy z Photoshopem. Dziś pokażę Wam, jak zsynchronizować Photoshopa z aplikacją Adobe Nav na iPadzie. Takie połączenie jest bardzo wygodne - ułatwiło mi obróbkę ostatnich sesji zdjęciowych. Szkoda, że iPad nie może służyć jako duże narzędzie nawigatora, ale być może w przyszłości się tego doczekamy.

Niestety, zalety tego połączenia poznają tylko osoby mające tablet z logo nadgryzionego jabłkuszka, a szkoda, bo użytkowników tabletów z Androidem jest również bardzo dużo. Jeśli dodatkowo dołączymy zewnętrzny monitor i tablet graficzny, praca staje się lekka i przyjemna, a fotograf ma wrażenie, jakby zamienił się miejscami z Tomem Cruise'em z "Raportu mniejszości" :)

Oczywiście nie twierdzę, że bez iPada praca w Photoshopie nie jest wygodna, ale jeśli już macie takie urządzenie, warto wykorzystać jego możliwości.

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać swoje propozycje tematów.

Dotyk Photoshopa, czyli Adobe Nav + Photoshop [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)