Dowiedz się, czy twój smartfon cię szpieguje. Ta aplikacja pomoże

Dowiedz się, czy twój smartfon cię szpieguje. Ta aplikacja pomoże

Dowiedz się, czy twój smartfon cię szpieguje. Ta aplikacja pomoże
Marcin Watemborski
28.09.2020 07:47, aktualizacja: 29.09.2020 10:31

Ostatnia aktualizacja iOS 14 na iPhona została wzbogacona o zabezpieczenie informujące o tym, czy aplikacje korzystają z mikrofonu lub kamerki. Jeśli macie smartfona z Androidem, aplikacja Access Dots zdecydowanie wam się przyda. Jest bezpłatna i funkcjonalna.

Po wypuszczeniu aktualizacji iOS 14 dla iPhonów, użytkownicy Androida zwrócili uwagę, że funkcja informowania o wykorzystaniu przez aplikację kamery lub mikrofonu już dawno była dostępna. Wystarczyło tylko ściągnąć i zainstalować odpowiednią aplikację.

Programista o pseudonimie jagan2 napisał program o nazwie Access Dots, który wykorzystuje dokładnie taki sam system oznaczeń, jak te stosowane w iPhone. Pomarańczowa kropka informuje o użyciu mikrofonu, zielona zaś o włączonej kamerce. Powiadomienie wyświetla się w dowolnym rogu ekranu, ale to nie koniec ciekawych opcji.

Obraz

Aplikacja została wyposażona w opcje nagrywania oraz dostosowania powiadomień. Kropki mogą wyświetlać się we wskazanym przez użytkownika rogu, a ich rozmiar można powiększyć lub pomniejszyć. Co ciekawe, nawet darmowa wersja aplikacji pozwala zmienić kolor kropek na dowolny. W najnowszej wersji programu istnieje również wejście do wglądu ostatnich aplikacji, które aktywowały mikrofon lub kamerę.

Access Dots można ściągnąć za darmo ze Sklepu Google.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)