Dowiedz się, czy twój smartfon cię szpieguje. Ta aplikacja pomoże

Dowiedz się, czy twój smartfon cię szpieguje. Ta aplikacja pomoże
Marcin Watemborski

28.09.2020 07:47, aktual.: 29.09.2020 10:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnia aktualizacja iOS 14 na iPhona została wzbogacona o zabezpieczenie informujące o tym, czy aplikacje korzystają z mikrofonu lub kamerki. Jeśli macie smartfona z Androidem, aplikacja Access Dots zdecydowanie wam się przyda. Jest bezpłatna i funkcjonalna.

Po wypuszczeniu aktualizacji iOS 14 dla iPhonów, użytkownicy Androida zwrócili uwagę, że funkcja informowania o wykorzystaniu przez aplikację kamery lub mikrofonu już dawno była dostępna. Wystarczyło tylko ściągnąć i zainstalować odpowiednią aplikację.

Programista o pseudonimie jagan2 napisał program o nazwie Access Dots, który wykorzystuje dokładnie taki sam system oznaczeń, jak te stosowane w iPhone. Pomarańczowa kropka informuje o użyciu mikrofonu, zielona zaś o włączonej kamerce. Powiadomienie wyświetla się w dowolnym rogu ekranu, ale to nie koniec ciekawych opcji.

Obraz

Aplikacja została wyposażona w opcje nagrywania oraz dostosowania powiadomień. Kropki mogą wyświetlać się we wskazanym przez użytkownika rogu, a ich rozmiar można powiększyć lub pomniejszyć. Co ciekawe, nawet darmowa wersja aplikacji pozwala zmienić kolor kropek na dowolny. W najnowszej wersji programu istnieje również wejście do wglądu ostatnich aplikacji, które aktywowały mikrofon lub kamerę.

Access Dots można ściągnąć za darmo ze Sklepu Google.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)