Dowiedz się, jaka jest cena Lightrooma i gdzie go obecnie kupić

Dowiedz się, jaka jest cena Lightrooma i gdzie go obecnie kupić
Monika Homan

12.07.2018 07:43, aktual.: 26.07.2022 17:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli zastanawiasz się jaka jest cena Lightrooma, jakie wersje możesz kupić i gdzie to zrobić, odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Adobe Lightroom to program do katalogowania i zaawansowanej obróbki zdjęć. Nazywany czasem cyfrową ciemnią, pozwala wywołać pliki RAW, oferując przy tym wiele zaawansowanych narzędzi do obróbki. Istotną zaleta Lightrooma jest to, że wprowadzane na zdjęciu zmiany nie wpływają na plik źródłowy.

Na rynku możemy spotkać 3 wersje: Lightroom Classic CC, dedykowana do pracy na komputerach stacjonarnych, Lightroom CC, pracujący w chmurze oraz pudełkowy Lightroom 6, który można jeszcze kupić, ale nie jest juz wspierany przez Adobe.

Jaka jest cena poszczególnych wersji Lightrooma? Za pudełkową wersję przyjdzie wam zapłacić blisko 550 zł. Pamiętajcie jednak, że Adobe zakończyło wsparcie na wersji 6.14, którą wypuściło pod koniec ubiegłego roku. Oznacza to brak wsparcia dla nowszych aparatów, które pojawiają się na rynku. Plusem jest to, że za Lightrooma 6 zapłacicie raz i daje wam stałą licencję na wykorzystanie programu.

Dwie pozostałe wersje są opłacane przez abonament. Cena Lightrooma CC i Classic CC jest uzależniona od pakietu który wybierzemy. Sam Lightroom nie jest dostępny i musimy zakupić go w pakiecie z innymi programami. Macie dwie możliwości: pakiet dla fotografa ( Lightroom CC, Lightroom Classic CC, Photoshop CC i 20 GB - 1TB pamięci w chmurze), albo pakiet wszystkich aplikacji (ponad 20 aplikacji, 100 GB - 10 TB pamięci w chmurze).

Cena pakietu dla fotografa z 20 GB pamięci to 146,71 euro rocznie, jeśli dokonamy przedpłaty lub 12,29 euro miesięcznie. Istotne jest to, że opłata miesięczna obowiązuje w przypadku umowy na rok.

Za pełny pakiet aplikacji przyjdzie wam zapłacić 61,49 euro miesięcznie przy planie rocznym lub 737,85 euro za cały rok z góry. Macie też możliwość wykupienia pakietu na miesiąc bez zobowiązania rocznego. Wtedy cena miesięczna wzrośnie do 92,24 euro.

Na zniżkę mogą liczyć studenci i uczniowie. Oferta specjalna obejmuje tylko pakiet wszystkich aplikacji. Z legitymacją zapłacicie za niego 239,85 euro za rok lub 19.99 euro za miesiąc w planie rocznym. Promocyjna cena obowiązuje tylko w pierwszym roku użytkowania. Jeśli chcecie Lightrooma w pakiecie dla fotografa, cena jest taka sama, jak bez legitymacji.

Skoro znacie już cenę Lightrooma warto wspomnieć o tym, gdzie go można kupić. Wersję "pudełkową" dostaniecie jeszcze w niektórych sklepach komputerowych i fotograficznych. Niektóre z nich oferują tylko wersję elektroniczną. Oznacza to, że w praktyce otrzymacie tylko klucz aktywacyjny, a program musicie pobrać ze strony Adobe

Licencję na Lightrooma CC i Classic CC możecie wykupić na stronie producenta po założeniu konta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)