Adobe Lightroom 6.14 - to już ostatnia aktualizacja programu

Adobe Lightroom 6.14 - to już ostatnia aktualizacja programu

Adobe Lightroom 6.14 - to już ostatnia aktualizacja programu
Źródło zdjęć: © © MW
Marcin Falana
21.12.2017 06:54, aktualizacja: 26.07.2022 18:12

Adobe poinformowało o wypuszczeniu ostatniej aktualizacji do pudełkowej wersji Lightrooma 6. Wprowadza ona kilka usprawnień oraz dodaje kilka profilów aparatów i obiektywów. Ma za zadanie zachęcić użytkowników do przesiadki na abonament.

Adobe w październiku wraz z wprowadzeniem Lightrooma Classic CC i Lightrooma CC informowało o ostatniej aktualizacji pudełkowej wersji Lightrooma 6 i dotrzymało słowa. Lightroom 6.14 to ostatnia pudełkowa wersja Lightrooma, którą można kupić, jednak Adobe nie będzie już wspierać jej kolejnymi uaktualnieniami. Jeżeli nie zamierzamy w najbliższym czasie zmieniać aparatu i jest on wspierany przez Lightrooma 6.14 to spokojnie możemy jeszcze z niego korzystać.

Obraz

Problemem mogą być nowe korpusy, które nie będą wspierane przez Lightrooma 6.14, wtedy można wesprzeć się darmowym Adobe DNG Converter i przekonwertować RAW-y z nowego aparatu do uniwersalnego formatu DNG, który obsługuje Lightroom 6. Jednak taka operacja wymaga dodatkowego działania.

Z czasem problemem mogą być także nowe systemy operacyjne na komputerach, które mogą mieć problem z wspieraniem Lightrooma 6. Jeżeli nie chce wam się bawić w konwertowanie RAW-ów to rozwiązaniem jest abonament albo inna aplikacja do RAW-ów, które już czekają w kolejce na potencjalnych klientów.

Miejmy tylko nadzieję, że Lightroom Classic CC nie podzieli losu Lightrooma 6, ale patrząc na rozwój wersji Lightromma CC w chmurze, trudno jest dokładnie określić intencje Adobe. Na razie firma zapewnia o rozwoju i wsparciu dla Lightrooma Classic CC, ale czas pokaże jak długo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)