Drewniany statyw wykonany z niemiecką precyzją

Drewniany statyw wykonany z niemiecką precyzją

Drewniany statyw Berlebach
Drewniany statyw Berlebach
Łukasz Łusiak
10.03.2011 13:01, aktualizacja: 01.08.2022 14:45

Statyw fotograficzny to niezbędne akcesorium dla każdego fotografa, którego pasją są panoramy lub nocne zdjęcia. Kupując go, chcemy, żeby był lekki, wytrzymały i solidnie skonstruowany. Jak na tym tle wypada drewniany statyw niemieckiej firmy Berlebach?

Pierwsza rzecz, na którą zwraca się uwagę, oglądając statyw Berlebach, to materiał, z którego go wykonano. Statyw jest... drewniany - w przeciwieństwie do większości statywów dostępnych na rynku, które wykonane są ze sztucznych materiałów bądź z metali. Dzięki zastosowaniu drewna jako materiału statyw ma lepiej tłumić wibracje i zapewniać większą stabilność pracy niż konkurencja.

Drewniany statyw Berlebach
Drewniany statyw Berlebach

Producenci chwalą się, że każdy egzemplarz statywu został ręczne wykonany. Można powiedzieć: z niemiecką precyzją. Firma Berlebach ma ponad 100-letnią tradycję w produkcji drewnianych statywów. Sprzedawany przez nią statyw musi więc być solidnie skonstruowany, dzięki czemu będzie służyć przez długie lata - jeśli nie zjedzą go korniki lub termity ;)

Drewniany statyw Berlebach
Drewniany statyw Berlebach

Jedną z wad drewnianego triopda stanowi waga. A ta nie jest mała - sam statyw waży około 3 kg. Spory ciężar jak dla strudzonego podróżnika. Z drugiej strony dzięki takiej wadze statyw może utrzymać ciężar 10 kg - spokojnie wystarczy na solidną lustrzankę i obiektyw.

Drewniany statyw Berlebach
Drewniany statyw Berlebach

Na koniec warto wspomnieć o cenie statywu - nie jest ona niska. Sprzęt kosztuje 290 dol. (840 zł). Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta lub w sklepie Photojojo

Co sądzicie o drewnianych statywach?

Źródło: Photojojo

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)