Dron wzleciał na wysokość 10 000 metrów. Zobacz piękne zdjęcia

Dron wzleciał na wysokość 10 000 metrów. Zobacz piękne zdjęcia

Dron wzleciał na wysokość 10 000 metrów. Zobacz piękne zdjęcia
Marcin Falana
20.03.2018 13:59, aktualizacja: 26.07.2022 18:05

Denis Koryakin to rosyjski pilot drona, któremu udało się wznieść na wysokość 10 kilometrów i bezpiecznie wrócić na miejsce startu. Mężczyzna wykazał się niezłymi umiejętnościami!

Denis Koryakin zdołał to osiągnąć niedużym dronem o wadze nieco ponad 1 kilogram, więc tym bardziej jestem pod wrażeniem. Co więcej - nie ma nic wyjątkowego w częściach używanych w tym dronie. Wszystkie można znaleźć w sklepach dla hobbystów, a konfiguracja jest dość klasyczna.

Квадрокоптер поднялся на 10 километров. / High altitude drone flight record FPV

Zgodnie z opisem do filmu, Denis użył małej ramy do wyścigów i lotów na dużych wysokościach. Układ napędowy składa się z dłuższych niż zwykle śmigieł zamontowanych na silnikach o małej prędkości, aby zapewnić wystarczającą wydajność i siłę nośną na dużych wysokościach, gdzie powietrze jest rzadsze. Mały dron został również wyposażony w specjalną baterię. Całkowity czas lotu wynosił 26 minut, a najniższa temperatura z jaką musiał się zmagać dron to -50 stopni Celsjusza.

Podczas, gdy początkowa prędkość wznoszenia jest stosunkowo wysoka, bo wynosi 13 m/s, to pod koniec lotu dron wznosi się z prędkością 2-3 m/s. Pilot wybrał też właściwy dzień - bez dużego wiatru. Najprawdopodobniej lot odbył się w na Syberii w okolicy miasta Strieżewoj. W Rosji nie obowiązuje limit wysokości dla dronów, więc w gruncie rzeczy operator działał zgodnie z prawem. Nawet jeżeli ten lot nie był nielegalny, czy był bezpieczny?

Dron leciał na wysokości przelotowej samolotów. Jednak komercyjny ruch odrzutowy w tym regionie jest bardzo mały, a większość transkontynentalnych lotów między Europą i Azją odbywa się na większych wysokościach, aby zminimalizować zużycie paliwa. Mimo to, w żadnym wypadku nie próbujcie tego w Europie, bo może się skończyć dużo gorzej. Polecamy natomiast lekturę poradnika Marcina Dobasa - Jak latać dronem i nie pójść siedzieć.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)