Dronem w podróż przez salę koncertową? Inspirujący przykład na kreatywny film

Dronem w podróż przez salę koncertową? Inspirujący przykład na kreatywny film

Dronem w podróż przez salę koncertową? Inspirujący przykład na kreatywny film
Marcin Falana
16.01.2017 13:13, aktualizacja: 26.07.2022 18:40

Drony otworzyły nam oczy na wiele zjawisk, których dotychczas nie mogliśmy oglądać z takiej perspektywy. Ułatwiły też pracę filmowców, którzy w łatwy sposób mogą zrealizować najtrudniejsze ujęcia. Większość filmów z dronów, które przykuwały ostatnio uwagę, było nakręconych na zewnątrz, we wspaniałych, często egzotycznych lokalizacjach. Tym razem zapraszamy w podróż po pięknym budynku, jakim jest Filharmonia nad Łabą.

Filharmonia nad Łabą w Hamburgu jest jedną z najbardziej zaawansowanych i nowoczesnych sal koncertowych na świecie, jest też bardzo ciekawym obiektem architektonicznym, który sam w sobie przykuwa uwagę.

Sala koncertowa wydaje się być idealnym budynkiem, który można sfilmować dronem. Można po niej dość swobodnie latać, jak na to pozwalają warunki w pomieszczeniu. Urzeka też ciekawym wzornictwem, które łączy nowoczesność z klasyczną konstrukcją. Dzięki ujęciom z drona możemy podziwiać ten budynek z różnych perspektyw, od środka i na zewnątrz.

Czy tak będzie wyglądać przyszłość fotografii i filmowania architektury? Z pewnością ruch kamery dodaje więcej dynamiki i kontekstu, a samo zastosowanie drona pozwala na ujęcia z bardzo ciekawej perspektywy. Filmik został nakręcony dronem DJI Inspire 1.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)