DxO wykupuje Nik Collection od Google i zapowiada wznowienie rozwoju wtyczek

DxO wykupuje Nik Collection od Google i zapowiada wznowienie rozwoju wtyczek

DxO wykupuje Nik Collection od Google i zapowiada wznowienie rozwoju wtyczek
Marcin Falana
26.10.2017 10:19, aktualizacja: 26.07.2022 18:17

Nik Collection, czyli najbardziej popularne wtyczki do obróbki zdjęć wracają dzięki DxO, które wykupiło je od Google. Obecna wersja jest dostępna na stronie DxO, a nowa pojawi się w połowie przyszłego roku.

Jak informowaliśmy około pół roku temu Nik Collection, jeden z najbardziej popularnych zestawów wtyczek do obróbki zdjęć, przestał być rozwijany przez Google. Wielu użytkowników Nik Collection było niezadowolonych z takiego stanu rzeczy, jednak jest nadzieja. DxO poinformowało właśnie o tym, że kupiło od Googla Nik Collection i będzie go dalej rozwiajać.

Obraz

Obecna wersja Nik Collection jest teraz dostępna za darmo na stronie DxO, wystarczy podać swojego maila i powinniśmy otrzymać maila zwrotnego z linkiem do ściągnięcia 7 wtyczek do Lightrooma i Photoshopa. Znajdziemy wśród nich Analog Efex Pro, Color Efex Pro, Dfine, HDR Efex Pro, Sharpener Pro, Silver Efex Pro, Viveza.

Nowa wersja pojawi się w połowie przyszłego roku nie wiadomo jednak czy nadal będzie darmowa. Bardzo prawdopodobne, że Nik Collection stanie się też częścią programów DxO. OpticsPro RAW, czyli program do obróbki RAW-ów został ostatnio przemianowany na DxO PhotoLab i nowa wersja oferuje funkcję Nik Collection U Point. Miejmy nadzieję, że DxO chociażby dla celów wizerunkowych, pozostawi jakąś wersję Nik Collection dostępną za darmo. Więcej informacji znajdziecie na nikcollection.dxo.com.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)