Dzieci z zespołem Downa w wyjątkowej sesji. Zostały bohaterami bajek Disneya

Dzieci z zespołem Downa w wyjątkowej sesji. Zostały bohaterami bajek Disneya

Dzieci z zespołem Downa w wyjątkowej sesji. Zostały bohaterami bajek Disneya
Źródło zdjęć: © © nicole Louise Perkins / [Facebook](https://www.facebook.com/nicolelouisephotography/)
Marcin Watemborski
27.11.2019 10:43, aktualizacja: 27.11.2019 11:43

Brytyjska fotografka Nicole Louise Perkins stworzyła piękny projekt ”Down With Disney”, w którym zamieniła dzieci z zespołem Downa na bohaterów znanych i lubianych bajek. Znajdziemy tu Małą Syrenkę, Piękną i Bestię, Chudego i Buzza Astrala z ”Toy Story” i wielu innych.

Dzieci potrzebują gier i zabaw pełnych kolorów, ale przede wszystkim dużo miłości – bez względu na to, czy są pełnosprawne czy nie. Projekt ”Down With Disney” pokazuje radość dzieci z zespołem Downa na zdjęciach z wyjątkowych sesji fotograficznych.

Nicole Louise Perkins zrealizowała serię ze względu na rozpoczęcie prac nad różnymi kampaniami społecznymi. Na swoim koncie ma inny projekt poświęcony osobom z zespołem Downa – ”Down Right Beautiful”, w którym pokazała dzieci z zespołem Downa, jako pełne niespożytkowanej energii i radosne. W ten sposób mogła wpłynąć na spojrzenie wielu pełnosprawnych osób i zwrócić uwagę, by nie traktowali osób z zespołem Downa jak zupełnie niepełnosprawnych.

W projekcie, oprócz samych zdjęć, zostało zawarte dużo informacji dla świeżo-upieczonych rodziców dzieci z zespołem Downa. Takie kampanie są potrzebne, bo nie tylko dodają otuchy, ale pozwalają odnaleźć się w nowej sytuacji. Dzieci takie potrzebują specjalnej opieki, rozwijają się inaczej niż ich rówieśnicy i mają wzmożone potrzeby – zwłaszcza poczucia bliskości i miłości.

Pamiętam sytuację z mojego dzieciństwa, gdy bawiliśmy się z innymi dziećmi na podwórku. Wśród nas był chłopiec z zespołem Downa – niektóre dzieci się go bały, bo nie rozumiały sytuacji, a inne nie zwracały na to uwagi. Chłopiec był bardzo radosny i uwielbiał grać w koszykówkę, a my razem z nim. Pamiętam, że jego mama na początku sceptycznie podchodziła do zabaw, ale z czasem przestała go mocno kontrolować, bo wiedziała, że jest bezpieczny.

My, jako dzieciaki, zostaliśmy uświadomieni przez jego mamę oraz naszych rodziców odnośnie zespołu Downa i po prostu się bawiliśmy. Nikt z nas nie chciał, by czuł się wykluczony, ale też by miał poczucie zbytniej troski. Nie traktowaliśmy tego chłopca, jako kogoś innego – był jednym z nas.

Ludzie ze zespołem Downa mogą się realizować w życiu społecznym, zawodowym, jak również artystycznym. Wystarczy rzucić okiem na karierę Kate Grant - modelki z zespołem Downa, która została twarzą marki Benfit Cosmetics.

Powstaje również wiele lokali w Polsce, gdzie pracują ludzie niepełnosprawni wraz z pełnosprawnymi. We Wrocławiu działa Cafe Równik, gdzie jest zatrudnionych kilka osób z niepełnosprawnościami. To świetna inicjatywa, która daje nadzieję na przyszłość i pokazuje, że niepełnosprawność wcale nie wyklucza z życia.

Więcej zdjęć Nicole znajdziecie na jej Facebooku oraz Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)