Dzięki Google Camera Go zrobisz zdjęcia w trybie nocnym i HDR tanim smartfonem

Dzięki Google Camera Go zrobisz zdjęcia w trybie nocnym i HDR tanim smartfonem

Dzięki Google Camera Go zrobisz zdjęcia w trybie nocnym i HDR tanim smartfonem
Marcin Watemborski
06.10.2020 10:35, aktualizacja: 06.10.2020 12:35

Budżetowe smartfony przeważnie nie są wyposażone w zaawansowane algorytmy fotografii obliczeniowej, jak dobry tryb nocny. Google o tym pomyślało i postanowiło zrobić prezent posiadaczom słabszych urządzeń z systemem Android Go. Nowa wersja aplikacji fotograficznej Camera Go dodaje tryb nocny oraz HDR.

Aplikacja fotograficzna Google Camera Go zadebiutowała w marcu 2020 roku. Pierwszym smartfonem, który miał ją zainstalowaną fabrycznie była Nokia 1.3. Podobnie jak inne aplikacje serii Go i ta została opracowana tak, by wycisnąć maksimum wydajności z urządzeń o słabszych podzespołach.

Po premierze Camera Go, użytkownicy zachwycali się, że na smartfonie za 500 złotych może działać tryb portretowy, jak również inne opcje oparte na maszynowym uczeniu i sztucznej inteligencji. Smartfony z Androidem Go przekroczyły wówczas próg 100 milionów aktywnych urządzeń miesięcznie, a dostępne było 1600 różnych urządzeń w ponad 180 krajach.

Introducing Night Mode + HDR on Camera Go

Jako że smartfony fotograficzne Google Pixel są znane ze swoich doskonałych trybów nocnych Night Sight, to producent postanowił podjąć próbę zaimplementowania takowego do tanich urządzeń z systemem Android Go. Oczywiście efekty nie będą tak doskonałe jak w Pixelach, ale to ogromny krok naprzód w inżynierii oprogramowania. Tryb nocny w Camera Go działa w urządzeniach, które mają zaledwie 1 GB pamięci RAM. Pozwala on na ujęcie sceny w trudnych warunkach oświetleniowych, gdzie wcześniej było to praktycznie niewykonalne.

Podobnie jak w przypadku premiery aplikacji Camera Go, Google w pierwszej kolejności wprowadza jej nową wersję do smartfonów Nokia 1.3. Niestety inne urządzenia z Androidem Go będą musiały poczekać nawet kilka miesięcy.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)