Dzień z życia samotnego wilka. Możemy go zobaczyć dzięki obroży z rejestratorem

Dzień z życia samotnego wilka. Możemy go zobaczyć dzięki obroży z rejestratorem
Marcin Watemborski

20.04.2021 10:06, aktual.: 20.04.2021 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozstawianie pułapek fotograficznych to łatwizna w porównaniu do tego, co zobaczycie. Ekipa miłośników zwierząt chciała poznać szczegóły życia jednego z wilków. Założyli mu jedyną w swoim rodzaju obrożę nagrywającą i zarejestrowali cały jego dzień. Żadne zwierzę nie ucierpiało w trakcie tej akcji.

Miłośnicy i badacze wilków z organizacji Voyageurs Wolf Project z Minnesoty (USA) śledzili jednego z samotnie podróżujących wilków. Byli niezwykle ciekawi jak wygląda dzień z jego życia i co robi, skoro żyje poza stadem. Pomocne w tym okazało się rozwiązanie opracowane przez zespół.

Specjalna obroża wyposażona w kamerę została skonstruowana tak, by przede wszystkim nie przeszkadzać zwierzęciu i nie zrobić mu żadnej krzywdy. Nagrywanie było ustawione na 30 sekund materiału w odstępie co godzinę. Daje to zaledwie 7 minut filmu przez cały dzień (14 godzin ze światłem umożliwiającym nagrywanie).

First-ever camera collar footage from a wild wolf

W tak wyposażony sprzęt, samotny wilk o numerze identyfikacyjnym V089 pobiegł w dzicz. Na nagraniu zobaczymy, jak zwierzę wesoło drepta sobie przez las, odpoczywa czy też wielokrotnie poluje na ryby w pobliskim strumieniu. Wygląda, jakby jego życie było naprawdę beztroskie, a oglądanie tego w środku pracowitego tygodnia sprawia, że można się nieźle zrelaksować.

Jedyny minusem, który zauważyli badacze jest sposób zamontowania kamery. W pole widzenia wchodzi część grzywy wilka, co czasem przysłania obraz. Oprócz tego – problemów nie stwierdzono. Co ciekawe, w przeszłości firmy takie jak Nikon czy GoPro próbowały swoich sił z podobnymi urządzeniami dla psów, lecz te się nie przyjęły.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)