Edycja plików RAW dla początkujących

Edycja plików RAW dla początkujących
Jacek Sopotnicki

22.05.2020 12:54, aktual.: 26.07.2022 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawie codziennie widzę ludzi fotografujących lustrzankami, bezlusterkowcami czy zaawansowanymi kompaktami, które mają możliwość fotografowania w plikach RAW, ale większość z nich tej możliwości nie wykorzystuje - bo nie wiedzą co z tym potem zrobić, bo zajmuje to za dużo czasu, bo format JPEG jest wystarczający.

W tym wideoporadniku, poprowadzę was krok po kroku, jak edytować zdjęcia, które można wykonać praktycznie każdym aparatem. W poprzednim filmie pokazałem wam, jak można ustawić aparat, żeby robić ostre, dobrze skomponowane zdjęcia, które potem nadają się do obróbki i na przykład do wrzucenia do banków zdjęć. Nie chcę was teraz zostawić z tymi plikami samych!

Zobaczycie, że w programie Adobe Lightroom w kilka minut można osiągnąć lepsze rezultaty od standardowych plików jpg prosto z aparatu. Dodam jeszcze, że wszystkie te operacje można wykonać również w darmowych programach do obróbki plików raw takich jak Darktable czy Rawtherapee.

Editing your photos | Beginners, easy level (2020 Edition)

Jak zawsze gadam po angielsku, ale do każdego filmu wgrywam ręcznie tłumaczone napisy po polsku. Jeżeli nie wyświetlają się automatycznie wystarczy kliknąć w koło zębate i wybrać język.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)