Jak robić lepsze zdjęcia amatorskimi aparatami z "kitowym" obiektywem

Jak robić lepsze zdjęcia amatorskimi aparatami z "kitowym" obiektywem
Jacek Sopotnicki

15.05.2020 12:23, aktual.: 26.07.2022 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Często spotykam się z opinią, że najlepsi fotografowie mówią, że świetne zdjęcia można zrobić każdym aparatem, ale i tak mają w torbie najlepszy możliwy sprzęt. To najczęściej prawda, ale prawdą jest też to, że każdą współczesną lustrzanką, bezlusterkowcem, zaawansowanym kompaktem można zrobić dużo lepsze zdjęcia niż się nam wydaje.

W tym wideoporadniku pokażę wam dokładnie i krok po kroku jak ustawić aparat do fotografii krajobrazowej oraz do fotografii miast, tak żeby zdjęcia były idealnie ostre, dobrze naświetlone i gotowe do dalszej obróbki. Co więcej do wykonania tych zdjęć będę używał tylko obiektywu firmy Canon dołączanego do aparatów, który cieszy się przeciętną renomą. Wszystkie zdjęcia które zobaczycie wykonane są aparatem Canon EOS 800D, ale ustawienia które wam pokażę można zastosować w każdym systemie - Nikon, Sony, Olympus, Pentax, Panasonic etc.

Weźcie w rękę wasze aparaty i bez względu czy możecie pójść w wasze ulubione miejsce, czy zostajecie w domu, spróbujcie krok po kroku ustawić wasz aparat według wskazówek i wykonać kilka zdjęć - efekty mogą was zaskoczyć.

Shoot BETTER photos with ENTRY LEVEL DSLR / Mirrorless in and kit lens in 2020 (CANON T7i/800D)

Wielu z was już wie, że zajmuję się głównie fotografią stockową - większość z zastosowanych w tutorialu ustawień to wdrożenie w życie zasad z tego poprzedniego wideoporadnika oraz artykułu. Bardzo zależało mi, żeby odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania, dlatego postanowiłem pokazać jak to wszystko o czym napisałem wygląda na żywo.

Jak zazwyczaj mowię po angielsku, ponieważ mieszkamy w Faro i wielu naszych przyjaciół po polsku mówi tylko "dzień dobry", ale do filmu wgrane są polskie napisy. Jeśli się nie wyświetlają automatycznie wystarczy tylko nacisnąć na kółko zębate i zmienić język na polski.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)