Efektywna obróbka wakacyjnych krajobrazów w Gimpie [wideoporadnik]

Efektywna obróbka wakacyjnych krajobrazów w Gimpie [wideoporadnik]

©Jakub Kaźmierczyk
©Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk
26.07.2013 11:10, aktualizacja: 26.07.2022 20:12

Jeśli jesteście po urlopie pewnie macie na dysku całe mnóstwo zdjęć. To oznacza, że czeka Was ich obróbka, jak jednak poradzić sobie z obróbką krajobrazów przy pomocy darmowego oprogramowania?

Podczas wakacji często robimy sobie wakacje również od RAWów. Nic dziwnego - te pliki zajmują zdecydowanie mniej miejsca, co na urlopie jest szczególnie ważne. JPG ma również całe mnóstwo wad, ale nie znaczy to, że nie da się z niego zrobić porządnego zdjęcia!

[solr id="fotoblogia-pl-73509" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1538,zrob-porzadek-w-zdjeciach-czyli-efektywne-katalogowanie-w-lightroomie-wideoporadnik" _mphoto="leadkatalogowanie-73509--7ffd4be.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3028[/block]

Używając tylko kilku prostych narzędzi, nawet w darmowym Gimpie jesteśmy w stanie zdziałać cuda. Wystarczy tylko trochę cierpliwości, a zdjęcia nabiorą nowego wyrazu. Pamiętajcie - lustrzanki często robią bardzo surowe JPG-i przez co bardzo dobrze nadają się do obróbki, szczególnie kiedy scena nie jest ekstremalnie kontrastowa, lub jeśli nie robimy wszystkich zdjęć z balansem bieli ustawionym na światło żarowe. Do dzieła!

Efektywna obróbka wakacyjnych krajobrazów w Gimpie [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)