Ektachrome powraca! Wiemy, jak będzie wyglądał odświeżony slajd

Ektachrome powraca! Wiemy, jak będzie wyglądał odświeżony slajd
Marcin Watemborski

05.06.2018 09:49, aktual.: 26.07.2022 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kodak zyskał sobie wielu oddanych fotografów, dzięki swojemu kolorowemu slajdowi Ektachrome. Jego barwy i niezwykle drobne ziarno jest tym, co pokochały tysiące. Niedługo zobaczymy nową wersję tego arcydzieła.

Pierwsze wzmianki o przywróceniu produkcji slajdu Ektachrome pojawiły się na targach CES 2017. Firma Kodak wspominała wtedy, że chce wskrzesić legendarny film w 2018 roku. Wychodzi na to, że te słowa nie zostały rzucone na wiatr, ponieważ już teraz możemy zobaczyć pierwsze przykładowe zdjęcia z odświeżonego klasyka.

Na Instagramie Kodaka pojawił się pokaz slajdów (sprytnie!), na którym możemy zobaczyć przykładowe zdjęcia z Ektachrome. Nie ma na nich specjalnie interesujących tematów, ani nic wyjątkowego, poza jednym – jednocześnie przygaszoną i witalną estetyką legendarnego materiału światłoczułego. Te kolory… coś wspaniałego!

Obraz

Wiele osób, komentujących post, zwraca uwagę na niedokładne skany i zdesaturowane kolor. Tak czy siak – wyglądają zachwycająco. Jak na pierwszą próbkę tego, co potrafi nowy Ektachrome, jest nieźle. Ciekawe, kiedy zobaczymy dokładniejsze, lepsze zdjęcia. Oby tym razem były dobrze zeskanowane.

Obraz

Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy Ektachrome oficjalnie pojawi się w sklepach – na pewno ten czas niedługo nadejdzie. Kodak chyba lubi mieć opóźnienia. Podobno w marcu mieliśmy zobaczyć na sklepowych półkach wysokoczuły czarno-biały film negatywowy – Kodak T-Max 3200. Niestety ani po nim widu, ni słychu. Czekamy z niecierpliwością na dalsze ruchy firmy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)