Elon Musk pokazuje niesamowite nagranie z drona. Oto Tesla Gigafactory w Berlinie

Elon Musk pokazuje niesamowite nagranie z drona. Oto Tesla Gigafactory w Berlinie
Źródło zdjęć: © fot. Twitter
Klaudia Stawska

03.02.2021 14:37, aktual.: 26.07.2022 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk opublikował niesamowite nagranie z drona, ukazujące postęp budowy nowej fabryki Tesli w Berlinie. Wkrótce ma się tam rozpocząć fabryka samochodów Tesla Model Y.

Tesla Gigafactory w Berlinie to najważniejszy projekt producenta samochodów zaplanowany na 2021 rok. Firma zdecydowała się nie wypuszczać Modelu Y w Europie, dopóki pojazd nie zostanie wyprodukowany właśnie w tej, nowej fabryce.

Jednak produkcja Tesli Modelu Y to nie jedyny cel nowej fabryki w Berlinie. Dodatkowo powstanie w niej zupełnie nowych 4680 ogniw akumulatorowych, które zastąpią dotychczas używane w samochodach Tesli. Firma w liście do akcjonariuszy w ten sposób opisała inwestycję:

"Lokalna produkcja i dostawy pozostają kluczową częścią naszej strategii rozwoju. Podczas gdy nasz całkowity udział w rynku w Europie wzrósł w 2020 r., Gigafactory w Berlinie powinno umożliwić znaczący wzrost dostaw lokalnych, podobnie jak to zaobserwowaliśmy po wybudowaniu Gigafactory w Szanghaju. Rozbudowa naszej fabryki w Berlinie przebiega zgodnie z planem i już rozpoczęliśmy przenoszenie maszyn do budynku".

O tym, jak dobrze idą prace, możecie przekonać się, oglądając nagranie z drona opublikowane przez Elona Muska. Film pokazuje postępy w ukończeniu głównego budynku. Tesla już przenosi sprzęt do środka, a dodatkowe konstrukcje pojawiają się obok głównej konstrukcji. Zobaczcie sami:

To będzie ostatnia rzecz, którą Musk udostępni na Twitterze przez jakiś czas, ponieważ miliarder zapowiedział, że robi sobie przerwę od platformy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)