Elon Musk pokazuje niesamowite nagranie z drona. Oto Tesla Gigafactory w Berlinie

Elon Musk pokazuje niesamowite nagranie z drona. Oto Tesla Gigafactory w Berlinie
03.02.2021 14:37
Elon Musk pokazuje niesamowite nagranie z drona. Oto Tesla Gigafactory w Berlinie
Źródło zdjęć: © fot. Twitter
Klaudia Stawska
Klaudia Stawska

Elon Musk opublikował niesamowite nagranie z drona, ukazujące postęp budowy nowej fabryki Tesli w Berlinie. Wkrótce ma się tam rozpocząć fabryka samochodów Tesla Model Y.

Tesla Gigafactory w Berlinie to najważniejszy projekt producenta samochodów zaplanowany na 2021 rok. Firma zdecydowała się nie wypuszczać Modelu Y w Europie, dopóki pojazd nie zostanie wyprodukowany właśnie w tej, nowej fabryce.

Jednak produkcja Tesli Modelu Y to nie jedyny cel nowej fabryki w Berlinie. Dodatkowo powstanie w niej zupełnie nowych 4680 ogniw akumulatorowych, które zastąpią dotychczas używane w samochodach Tesli. Firma w liście do akcjonariuszy w ten sposób opisała inwestycję:

"Lokalna produkcja i dostawy pozostają kluczową częścią naszej strategii rozwoju. Podczas gdy nasz całkowity udział w rynku w Europie wzrósł w 2020 r., Gigafactory w Berlinie powinno umożliwić znaczący wzrost dostaw lokalnych, podobnie jak to zaobserwowaliśmy po wybudowaniu Gigafactory w Szanghaju. Rozbudowa naszej fabryki w Berlinie przebiega zgodnie z planem i już rozpoczęliśmy przenoszenie maszyn do budynku".

O tym, jak dobrze idą prace, możecie przekonać się, oglądając nagranie z drona opublikowane przez Elona Muska. Film pokazuje postępy w ukończeniu głównego budynku. Tesla już przenosi sprzęt do środka, a dodatkowe konstrukcje pojawiają się obok głównej konstrukcji. Zobaczcie sami:

To będzie ostatnia rzecz, którą Musk udostępni na Twitterze przez jakiś czas, ponieważ miliarder zapowiedział, że robi sobie przerwę od platformy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)