Exposure X5 z rozwiniętym maskowaniem. Zdradzisz z nim Lightrooma?

Exposure X5 z rozwiniętym maskowaniem. Zdradzisz z nim Lightrooma?
Źródło zdjęć: © Exposure Software (©Alejandro Gutierrez)
Anna Rymsza

04.10.2019 09:28, aktual.: 26.07.2022 15:36

Exposure X to prawdopodobnie najlepszy zamiennik Adobe Lightroom. Nowa generacja X5 świetnego edytora RAW wprowadza między innymi zaawansowane maskowanie przy nanoszeniu poprawek.

Exposure X5 świetnie sprawdza się zarówno przy korekcji i retuszu zdjęć, jak i przy katalogowaniu dużych kolekcji zdjęć. Ciekawostką jest możliwość pracy na warstwach jak w edytorze grafiki rastrowej. Dodatkowo w programie znajduje się spora biblioteka presetów i świetne symulacje filmów analogowych.

Co nowego w Exposure X5?

Najciekawszą nowością jest zaawansowany system maskowania, nazwany "3D Color Masking". W ten sposób możesz nakładać maski na podstawie barw zdjęcia, nasycenia i jasności.

W Exposure X5 w końcu pojawiła się możliwość korekcji aberracji chromatycznych i winietowania. Ponadto możesz tworzyć własne profile dla swoich aparatów, by mieć większą kontrolę nad barwami zdjęć.

W nowym wydaniu programu znajdziesz także nowe filtry i presety, w tym fenomenalną symulację ziarna. Drobne poprawki interfejsu nie rzucają się w oczy, ale w Exposure X5 możesz dopasować go do własnego stylu pracy, wybierając narzędzia, których chcesz używać.

Exposure X5 Introduction

Ile kosztuje Exposure X5?

Program firmy Exposure (do niedawna Alien Skin) jest ceniony za elastyczne środowisko i szybkie efekty. Warto go przetestować, nawet jeśli na co dzień jesteś zadowolony ze swoich narzędzi do pracy z cyfrowymi negatywami. Z triala możesz korzystać przez 30 dni na Windowsie i Macu.

Pełna wersja programu jest dostępna w standardowej sprzedaży. Płacisz za program i masz go na zawsze. Nie ma żadnego abonamentu.

Exposure X5 kosztuje 119 dolarów, dostępny jest też zestaw Exposure X5 Bundle, zawierający także inne programy tego producenta. Aktualizacja kosztuje 89 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)