Falcon 9 "przelatuje" nad Księżycem. Wyjątkowy moment uchwycony na zdjęciu

Falcon 9 "przelatuje" nad Księżycem. Wyjątkowy moment uchwycony na zdjęciu

Falcon 9 "przelatuje" nad Księżycem. Wyjątkowy moment uchwycony na zdjęciu
Karolina Modzelewska
24.07.2022 15:01, aktualizacja: 24.07.2022 17:43

Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie oraz nagranie pokazujące ostatnie dokonania kosmicznej firmy Elona Muska - SpaceX. Można na nich zobaczyć rakietę Falcon 9 (która wyniosła na orbitę 46 satelitów Starlink) "przelatującą" nad Księżycem.

SpaceX opublikowało nagranie, które pozwala zobaczyć kawałek trasy, jaką pokonała rakieta Falcon 9 po wystrzeleniu z Bazy Sił Kosmicznych Vandenberg w Kalifornii. Rakieta w ramach 32. misji, która odbyła się w piątek, 22 lipca wyniosła na orbitę 46 satelitów Starlink. Jej podróż została nagrana specjalną kamerę śledzącą.

Kiedy rakieta Falcon 9 wzniosła się ponad chmury, można było zobaczyć, jak "przelatuje" nad Księżycem. To iluzja spowodowana jej położeniem względem Srebrnego Globu. Zrobienie takiego zdjęcia to niemałe wyzwanie. Przede wszystkim trzeba znać trasę rakiety oraz posiadać sprzęt, który pozwoli uchwycić szybko poruszający się obiekt.

To nie jedyna misja wyniesienia kolejnych satelitów Starlink na orbitę, którą w tym tygodniu zrealizował SpaceX. W niedzielę, 24 lipca na orbitę trafiły dodatkowe 53 urządzenia. Oznacza to, że kosmiczna firma Elona Muska w tym miesiącu przeprowadziła sześć misji tego typu.

Fani fotografowania nocnego nieba będą mieli okazję do zrobienia zdjęć przelatujących nad Polską Starlinków w niedzielę, 24 lipca. Polecamy sprawdzić, w jakich godzinach kosmiczny pociag Elona Muska będzie widoczny w naszym regionie np. korzystając ze stron typu findstarlink.com. Przykładowo w Warszawie Starlinków należy wypatrywać około godziny 21:15. Przelot będzie dobrze widoczny i potrwa około 5 minut.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)