SpaceX jest w trakcie budowy największego na świecie wzmacniacza rakietowego. Zdjęcie pokazuje jego ogromne rozmiary

Część wzmacniacza Super Heavy.
Część wzmacniacza Super Heavy.
Źródło zdjęć: © NASASpaceFlight
Karolina Modzelewska

04.02.2021 11:48, aktual.: 26.07.2022 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze ujęcia z dronów, które przemieszczały się nad obiektami testowymi w Bocach Chica w Teksasie, dowodzą, że SpaceX intensywnie pracuje nad pierwszym prototypem wzmacniacza rakietowego Super Heavy. Według portalu Teslarati prace zostały ukończone w 50 procentach.

Ogromny wzmacniacz, nad którym pracuje kosmiczna firma Elona Muska ostatecznie będzie mierzył 230 metrów i pomoże w wynoszeniu rakiet na orbitę okołoziemską. Jego najnowsze zdjęcia zostały opublikowane przez portal NASASpaceFlight. Widać na nich masywną cylindryczną strukturę ze stali nierdzewnej.

SpaceX intensywnie rozwija swoją kosmiczną działalność

Super Heavy zostanie wyposażony w około 30 silników Raptor. Dzięki nim osiągnie dziesięciokrotnie większy ciąg niż pojedyncza rakieta Falcon 9. Według Teslarati może stać się najpotężniejszym wzmacniaczem rakietowym, jaki kiedykolwiek zbudowano.

Przed lotem testowym prototyp Super Heavy najprawdopodobniej przejdzie testy paliwa kriogenicznego, podobnie jak jego odpowiedniki w statkach kosmicznych. Wszystko po to, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo rozwiązania i uniknąć kolejnych eksplozji.

Przypomnijmy, ostatnie dwa testy prototypów Starship – SN8 oraz SN9 zakończyły się eksplozją, która zwróciła uwagę Federalnej Agencji Lotnictwa USA. Instytucja zaczęła baczniej przyglądać się poczynaniom Elona Muska, ponieważ uważa, że niektóre z testów mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)