Festiwal balonów w Bristolu. Zdjęcia wyglądają jak z bajki

Festiwal balonów w Bristolu. Zdjęcia wyglądają jak z bajki
Źródło zdjęć: © © Henry Nicholls / Reuters via Forum
Marcin Watemborski

12.08.2021 09:35, aktual.: 12.08.2021 11:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lato to okres wielu przeróżnych wydarzeń, które mogą być doskonałą inspiracją. Wśród festiwali balonów znany jest nie tylko ten odbywający się w Kapadocji, ale również Bristol International Balloon Fiesta. Impreza z ponad 40-letnią tradycją zrzesza co roku tysiące miłośników podniebnych podróży, a jej oprawa jest zachwycająca.

Tegoroczny festiwal balonów w Bristolu odbył się na początku sierpnia i właśnie zaczęły spływać zachwycające zdjęcia, ukazujące to niezwykłe wydarzenie. Bristol International Balloon Fiesta jest organizowany od 1979 roku i stanowi symbol tego miasta. Każdego roku nad Wielką Brytanią w okresie trwania imprezy lata ponad 150 balonów, a podziwia je ponad pół miliona ludzi z całego świata.

Podczas balonowej fiesty można zobaczyć klasyczne balony w przeróżnych kolorach oraz te znacznie odbiegające od konwencji, którą znamy. Miłośnicy baloniarstwa niejednokrotnie sami projektują swoje maszyny prześcigając się w najdziwniejszych kształtach. Jednym z ciekawszych elementów Bristol International Balloon Fiesta jest Night Glow, czyli świetlny spektakl, podczas którego ustawione w rzędach balony grają płomieniami w rytm muzyki.

Obraz
© © Henry Nicholls / Reuters via Forum

W ramach tegorocznej edycji festiwalu pojawiły się balony w kształtach koali, lwa czy czarnej pantery. Mimo wszystko przypominały one konwencjonalne maszyny. Kilka lat temu nad Bristolem latał balon w kształcie... wózka zakupowego!

Obraz
© © Henry Nicholls / Reuters via Forum
Obraz
© © Henry Nicholls / Reuters via Forum
Obraz
© © Henry Nicholls / Reuters via Forum
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)