Firma MiNT chce przywrócić do życia fotografię natychmiastową. Oto ich dwa nowe aparaty

Firma MiNT chce przywrócić do życia fotografię natychmiastową. Oto ich dwa nowe aparaty

Firma MiNT chce przywrócić do życia fotografię natychmiastową. Oto ich dwa nowe aparaty
Źródło zdjęć: © © MiNT / [mintcamera.com](https://mintcamera.com/en/)
Marcin Watemborski
03.06.2016 12:34, aktualizacja: 03.06.2016 14:34

Do tej pory firma MiNT oferowała tylko odświeżone wersje klasycznych modeli. W ofercie znajdziemy przerobione Rolleiflexy oraz różnego rodzaju Polaroidy. Tym razem pojawiło się coś zupełnie nowego.

Niedawno Impossible Project zapowiedział swój nowy, autorski aparat – Impossible I-1, który jest uwspółcześnioną wersją klasycznego Polaroida. Dla tych, którzy wolą trzymać się tradycyjnego sznytu natychmiastówek pozostają aparaty stworzone przez firmę MiNT.

Pierwszym nowym aparatem jest natychmiastowa lustrzanka dwuobiektywowa – InstantFlex TL70 2.0. Wygląda jak typowy TLR – jedno szkło służy do kadrowania, drugie do naświetlania klatki. Jest to unowocześniona wersja pierwszego aparatu MiNTa – InstantFlexa TL70.

Obraz
© © MiNT / [mintcamera.com](https://mintcamera.com/en/)

W TL70 2.0 firma naprawiła problemy zgłaszane przez użytkowników. Pracownicy Rolleiflexa z chęcią udzielili rad, jak poprawić jakość obrazka oraz obsługę aparatu. Przede wszystkim zobaczycie tu nowy wizjer, który jest 5 razy jaśniejszy niż poprzednio, dzięki czemu kadrowanie oraz ustawianie ostrości stało się łatwiejsze – nawet przy ostrym świetle. Jeśli jednak napotkacie na problemy przy precyzyjnym ostrzeniu – będziecie mogli skorzystać z podnoszonej lupki, umieszczonej na wewnętrznej stronie pokrywy wizjera.

Obraz
© © MiNT / [mintcamera.com](https://mintcamera.com/en/)

Kolejną modyfikacją jest przełącznik korekty ekspozycji, który umożliwi prześwietlenie lub niedoświetlenie zdjęcia. Następną nowością jest kółko służące do zmiany przysłony skokowo na: f/5.6, f/8, f/16 oraz f/22. Pojawiła się również przysłona f/bokeh, która pozwoli na rozmycie tła o specyficznym kształcie.

Obraz
© © MiNT / [mintcamera.com](https://mintcamera.com/en/)

Wbudowany światłomierz poinformuje was o tym, czy scena jest poprawnie naświetlona. Jest on aktywowany przez wciśnięcie spustu migawki do połowy. W wizjerze pojawi się wtedy dioda – pomarańczowa świadczy o prześwietleniu lub niedoświetleniu, zielona o poprawnej ekspozycji. Po wciśnięciu spustu migawki do końca – zdjęcie nie wyjedzie. Służy do tego osobny przycisk, dzięki czemu jedna klatka może zostać naświetlona wielokrotnie.

Obraz
© © MiNT / [mintcamera.com](https://mintcamera.com/en/)

Drugi zaprezentowany aparat to SLR 670 MiNT, który jest odnowionym Polaroidem SX-70. Dodatkiem jest nakładka o nazwie „Time Machine”, która umożliwia manualne ustawienie 16 czasów, z najkrótszym równym 1/2000 sek. Pozwala ona również na ręczny wybór czułości – ISO 100 lub ISO 600. Nowa wersja SLR 670 S została również wyposażona w funkcję blokady ekspozycji oraz ulepszony światłomierz.

Oba aparaty są dostępne na stronie internetowej MiNT w cenie: 675 dolarów za podstawową wersję SLR 670 S oraz 389 dolarów za TL70 2.0.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)