Firma Sharp oficjalnie dołącza do systemu Mikro Cztery Trzecie

Firma Sharp oficjalnie dołącza do systemu Mikro Cztery Trzecie

Firma Sharp oficjalnie dołącza do systemu Mikro Cztery Trzecie
Monika Homan
04.04.2019 07:41, aktualizacja: 26.07.2022 15:52

Zaprezentowany na początku roku na targach CES 2019 prototyp kamery firmy Sharp wzbudził spore zainteresowanie. Firma podpisała właśnie kontrakt na system Mikro Cztery Trzecie, co może oznaczać, że urządzenie już niedługo trafi na sklepowe półki.

Na początku roku, podczas targów CES 2019 firma Sharp zaskoczyła wszystkich prototypem kamery 8K z matrycą Micro Cztery Trzecie. Dziś oficjalnie Sharp dołącza do Olympusa i Panasonica.

Sharp jest liderem w technologii obrazowania 8K. Firma oficjalnie odpisała kontrakt na standard Micro Cztery Trzecie, który został wprowadzony na rynek po raz pierwszy w 2018 roku.

System ten wywodzi się od lustrzankowego systemu Cztery Trzecie, stosowanego w aparatach Kodaka i Olympusa. Zastosowany w bezlusterkowcach system Mikro Cztery Trzecie z założenia miał zredukować rozmiary aparatów poprzez rezygnację z lustra i wizjera optycznego.

Sharp 8K Camera First Look! CES 2019 - Kinotika

Dziś z tym przedrostkiem "mikro" bywa różnie - wystarczy spojrzeć na najnowszy aparat Olympusa - OMD E-M1X, ale sam system ma wielu zwolenników. Pojawia się też wiele głosów, że Micro Cztery Trzecie powoli umiera, ale jak widać nie jest to prawdą.

Prototyp urządzenia zaprezentowanego przez firmę Sharp zapowiada się bardzo ciekawie. Z pewnością będzie przeznaczone do filmowania i prawdopodobnie kierowane do vlogerów i youtuberów. Oficjalna premiera zapowiedziana jest na targi NAB, które odbędą się już za kilka dni.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)