Flickr może bez pytania wyrzucić Twoje zdjęcia do kosza

Flickr może bez pytania wyrzucić Twoje zdjęcia do kosza

Fot. D'Arcy Norman / Flickr CC 2.0
Fot. D'Arcy Norman / Flickr CC 2.0
Łukasz Łusiak
04.02.2011 15:45, aktualizacja: 01.08.2022 14:48

Chociaż Flickr.com jest jednym z ciekawszych i najbardziej rozwiniętych serwisów fotograficznych na świecie to zdarzają mu się poważne wpadki. Ostatnie dni to dwie afery z serwisem w roli głównej.

Chociaż Flickr.com jest jednym z ciekawszych i najbardziej rozwiniętych serwisów fotograficznych na świecie to zdarzają mu się poważne wpadki. Ostatnie dni to dwie afery z serwisem w roli głównej. 

Sprawa Marco Wilhelma

Kiedy Marco Wilhelm logował się przedwczoraj do swojego konta na Flickrze, musiał być bardzo zaskoczony widząc na swoim ekranie taką informację:

Obraz

Jego konto zostało skasowane. Usunięte przypadkiem, gdy Marco zgłosił naruszenie regulaminu przez innego użytkownika. Gdy takie zgłoszenie ma miejsce, administrator bezpowrotnie kasuje konto - nawet w przypadku najmniejszych naruszeń regulaminu. Ale w tym wypadku administrator się pomylił i zamiast skasować konto osobie naruszającej regulamin usunął je osobie zgłaszającej. W wyniku pomyłki pracownika portalu Flickr Marc stracił 4000 zdjęć wraz z ich komentarzami - 5 lat swojej pracy.

Gdy skontaktował się z działem pomocy otrzymał następująca odpowiedź:

Witaj,

Niestety, pomyliłem konta i przypadkowo skasowałem twoje. Jest mi bardzo przykro z powodu tego strasznego błędu i mam nadzieję, że da się mu jakoś zadośćuczynić. Oto co mogę teraz zrobić: Mogę przywrócić Twoje konto, ale nie będę mógł przywrócić Twoich zdjęć. Wiem, że miałeś na koncie sporą historię – przyjmij moje szczere przeprosiny za to niedopatrzenie. Po przywróceniu Twojego konta dodam Ci cztery lata konta Pro gratis, aby zadośćuczynić za mój błąd.

Daj znać, jeśli możemy zrobić coś jeszcze. Jeszcze raz przepraszam za tą pomyłkę.

Pozdrawiamy,

Flickr staff

Ponieważ historia szybko zdobyła rozgłos i trafiła miedzy innymi na strony dziennika "The New York Observer", administratorom serwisu zależało na szybkim załatwieniu sprawy. Wczoraj wieczorem Marco dostał informację, że większość jego fotografii zostało przywróconych. Odtworzono również komentarze i metadane zdjęć. W ramach rekompensaty za całe zajście, Flickr przedłużył Mirco konto PRO o 25 lat.

Obraz

Jeszcze nie ucichły echa wczorajszych wydarzeń, a już na jaw wyszła kolejna afera. Inny użytkownik Flickra - Chris Devers - znalazł przypadkowo swoje zdjęcie przedstawiające Jaguara E-Type, nielegalnie wykorzystane przez firmę The GAP. Fotografia została użyta, jako nadruk na dziecięce ubrania. Tym samym firma The GAP złamała wszystkie trzy założenia licencji Creative Commons – nie uznała autorstwa, użyła zdjęcia w sposób komercyjny, a także stworzyła na jego podstawie utwór zależny. Czekamy na rozwiązanie sprawy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)