Flickr walczy z kradzieżą zdjęć. Poznaj zasady pracy z Pixsy

Flickr walczy z kradzieżą zdjęć. Poznaj zasady pracy z Pixsy
Monika Homan

11.04.2019 08:55, aktual.: 26.07.2022 15:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis Flickr nawiązał współpracę z platformą, która pomaga artystom wykrywać kradzieże ich obrazów. Ich partnerstwo ma zapewnić fotografom ochronę praw autorskich i możliwość ich egzekwowania w przypadku kradzieży zdjęć.

Pixsy jest platformą internetową, której celem jest wyszukiwanie nieautoryzowanych użyć obrazów chronionych prawami autorskimi. Została założona w 2014 roku przez Daniela Fostera - fotografa, który walczył z kradzieżą własnych zdjęć. Doświadczył tego, jak trudno jest walczyć o swoje prawa i postanowił to zmienić.

Serwis automatycznie wykrywa skradzione obrazy i daje twórcom dostęp do potężnych zasobów prawnych, żeby mogli coś z tym zrobić. Pixsy współpracuje z międzynarodową siecią kancelarii prawnych. Pomogło do tej pory ponad 40 000 artystów wykrywając ponad 70 000 naruszeń prawa autorskiego.

Serwis Pixsy
Serwis Pixsy

Serwis Flickr właśnie ogłosił, że nawiązał współpracę z Pixsy żeby stworzyć pierwszy na świecie zintegrowany system walki z kradzieżą zdjęć.

Nasze partnerstwo daje fotografom możliwość egzekwowania swoich praw, dając im narzędzia do śledzenia ich obrazów i podejmowania działań prawnych na całym świecie w celu zachowania integralności i wartości ich pracy.

Członkowie Flickr Pro będą mieli bezpłatny dostęp do usługi, która zapewnia monitorowanie maksymalnie 1000 zdjęć. Biorąc pod uwagę fakt, że rozszerzenie konta Flickr do wersji Pro kosztuje niecałe 6 dolarów miesięcznie, a pakiet Pixsy, który zapewnia 2000 monitorowanych zdjęć - 19 dolarów za miesiąc, wydaje się, że jest to korzystne rozwiązanie.

Chcemy, żeby nasi fotografowie czuli się komfortowo, kiedy publikują zdjęcia w internecie. Oferujemy kontrolę nad prywatnością i prawami autorskimi. Stajemy po stronie fotografów i dbamy o ich prawa w przypadku kradzieży. Współpraca z firmą taką jak Pixsy ma sens dla naszej społeczności i pomaga nam realizować to, co naszym zdaniem jest podstawową wartością Flickr.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)