Fotograf amator zrobił zdjęcie niezwykle rzadkiej czarnej pantery

Fotograf amator zrobił zdjęcie niezwykle rzadkiej czarnej pantery

Unikalna czarna pantera.
Unikalna czarna pantera.
Źródło zdjęć: © YouTube/ PatrynWorldLatestNew
Karolina Modzelewska
05.08.2020 07:04, aktualizacja: 26.07.2022 14:48

Wyprawa na safari nie zawsze gwarantuje wykonanie udanych zdjęć i zobaczenie wszystkiego, co zostało zaplanowane. Fotograf amator z Indii miał jednak szczęście. W trakcie wyprawy udało mu się uchwycić niezwykle rzadką czarną panterę.

Abhishek Pangis, student inżynierii i fotograf amator z Pune (w zachodnich Indiach) po raz pierwszy wybrał się na safari. W trakcie dwudniowej wycieczki zamierzał wykonywać zdjęcia i podziwiać faunę i florę indyjskiego rezerwatu Tadoba.

Niecodzienne spotkanie z dzikim kotem

Pierwszy dzień wyprawy nie przyniósł żadnych niespodzianek, ale drugiego doszło do niezwykłego spotkania. Pangis zauważył wyjątkowy okaz czarnej pantery. Zwierzę posiadało niespotykane umaszczenie. Fotograf przez pierwsze kilka minut podziwiał majestatyczną panterę, dopiero później wyciągnął aparat.

Rare Black Leopard Is Spotted After Coming Out For Water Of Extreme Heat In India

  • Nie widziałem niczego tak pięknego, byłem całkowicie oszołomiony i oprzytomniałem po 10 minutach i zacząłem robić zdjęcia – relacjonował fotograf amator.

W trakcie blisko 40-minutowego spotkania z panterą mężczyzna i jego towarzysze mogli podziwiać zwierzę przy wodopoju, a także w trakcie polowania na małpy i lamparty. Wysoka temperatura, która wyniosła około 40-45 stopni sprawiła, że pantera opuściła swoje schronienie i udała się do najbliższego zbiornika wodnego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)