Tęczowy wodospad w Yosemite istnieje. Zobacz film

Tęczowy wodospad w Yosemite istnieje. Zobacz film
Źródło zdjęć: © © [Greg Harlow / YouTube ](https://www.youtube.com/watch?v=oTjiWspRCWQ)
Justyna Kocur-Czarny

17.09.2019 10:41, aktual.: 26.07.2022 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiosną i jesienią w Parku Narodowym Yosemite można uchwycić rzadkie zjawisko. Wodospad Bridalveil Fall mieni się wszystkimi kolorami tęczy. To nie jedyny wyjątkowy widok w tym miejscu.

Gdy słońce obniża swoją pozycję na horyzoncie, z punktu widokowego Tunnel View można zaobserwować prawdziwy fenomen. Późnym popołudniem słońce zamienia Bridalveil Fall w lśniący wodospad kolorów. Barwne widowisko za każdym razem wygląda inaczej — zależnie od pory roku, warunków pogodowych i ilości wody.

Kolorowy wodospad najłatwiej zaobserwować wiosną i jesienią. W zależności od wyżej wymienionych czynników warto wybrać się do Yosemite w okresie od kwietnia do czerwca lub na przełomie września i października. Jesienią najlepiej polować na zjawisko około godziny 16:00.

Rare Yosemite Falls Rainbow Phenomenon in Real Time, Yosemite National Park, California

Fotograf Greg Harlow zdołał uchwycić ten rzadki widok na filmie. Stojąc w punkcie widokowym Glacier Point, nagrał, jak spływające kaskady wody mienią się wszystkimi kolorami. Wygląda to naprawdę magicznie.

Wodospad, którego nazwa oznacza "welon panny młodej”, nie jest jedynym, który zmienia kolor. Horsetail ("końska grzywa") również znajdujący się w Yosemite przy odpowiednich warunkach pogodowych zamienia się w "ognisty" wodospad zmieniając barwę na ciemnopomarańczową.

Park Narodowy Yosemite znajduje się w Stanach Zjednoczonych w Kaliforni, około 3,5 godziny jazdy samochodem od San Francisco. Zajmuje on powierzchnię 3030 km kw. i rocznie jest odwiedzany przez 3 miliony turystów. Jego najpopularniejszy region to dolina Yosemite z licznymi wodospadami, z których najwyższy ma wysokość 739 metrów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)