Fotograf zamienił drzwi wejściowe do domu w aparat, by zachować dystans

Fotograf zamienił drzwi wejściowe do domu w aparat, by zachować dystans
Marcin Watemborski

17.08.2020 12:24, aktual.: 18.08.2020 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wymusiła na ludziach zmianę wielu zachowań. Kyle Roper nie chciał przestać robić zdjęć, ale nie chciał się też narażać. Postanowił więc robić zdjęcia przez drzwi… z obiektywem!

Jeśli pamiętacie aparat zrobiony z piętra wieżowca przez Brendana Barry’ego, to już możecie się domyślić, o co chodzi. W tamtym projekcie brał też udział Kyle Roper. W czasach pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 postanowił jednak zrobić coś zupełnie swojego.

Fotograf chciał robić zdjęcia w bezpiecznej odległości od ludzi, więc zamontował obiektyw w świetliku drzwi wejściowych do swojego domu, a za drzwiami zrobił prowizoryczny aparat wielkoformatowy. Pod wyciemnioną konstrukcją bez problemu mógł ustawiać ostrość i kadrować zdjęcia. Jego modele stali pewną odległość przed drzwiami, więc nie mieli bezpośredniego kontaktu ze sobą, a bezpieczny dystans został zachowany.

Roper wykorzystał obiektyw Nikkor-W 300 mm f/5.6 z wbudowaną migawką oraz papier multigradacyjny Ilford RC IV, papier pozytywowy Ilfort Direct Positive Paper oraz film Ilford Ortho 80 Plus. Efektem jego prac są interesujące czarno-białe zdjęcia różnych osób, które postanowiły go odwiedzić. Jak na pracę na odległość, wyszło to naprawdę świetnie. Długoogniskowy obiektyw ze sporym otworem względnym i wielki format materiału światłoczułego zapewniły płytką głębię ostrości.

Jeśli zastanawiacie się, jak Kyle rozwiązał problem komunikacji między nim, a bohaterami projektu "Door Frames" (ang. "Kadry zza drzwi"), to nie było to skomplikowane. Po prostu wykorzystał domofon, który i tak jest tam zainstalowany. By uniknąć wychodzenia z domu, Roper wywoływał wszystkie papiery oraz filmy w swojej łazience.

Tak wyglada aparat Kyle'a.
Tak wyglada aparat Kyle'a.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)