Fotograficzne Mistrzostwa Świata. Meksykanie na szczycie podium

Reprezentant Meksyku zajął 4. miejsce w kat. Dzika Przyroda.
Reprezentant Meksyku zajął 4. miejsce w kat. Dzika Przyroda.
Źródło zdjęć: © WPC | Luis Padilla
Marcin Watemborski

12.04.2023 13:09, aktual.: 13.04.2023 18:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli nie wiedzieliście o tym, że są organizowane Fotograficzne Mistrzostwa Świata, to już wiecie. Drużyny z całej planety biorą udział w zmaganiach, wystawiając do nich swoich reprezentantów. Tegoroczne współzawodnictwo zakończyło się wygraną Meksyku.

World Photorgraphic Cup, czyli Fotograficzne Mistrzostwa Świata to prestiżowa impreza odbywająca się od 10 lat. Polega ona na drużynowym współzawodnictwie ekip z całego świata.

Na Instagramie konkursu zostały opublikowane najlepsze zdjęcia. Na szczycie podium stanęła reprezentacja Meksyku. Co ciekawe, to jedyne takie zawody fotograficzne na świecie, a na dodatek drużynowe. Pisaliśmy już kiedyś o reprezentacji Polski, która kilkukrotni się zmieniała. W tym roku jednak się nie pojawiła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po to, by zostać członkiem drużyny, trzeba zostać zaakceptowanym przez lokalne stowarzyszenie fotograficzne. W Polsce powinien być to Związek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), ale nie patrzy on aż tak przychylnie na WPC. Zatem jeśli nie krajowe stowarzyszanie, to może coś większego? W Europie funkcjonuje Europejska Federacja Profesjonalnych Fotografów (Federation of Eurpean Professional Photograhers, FEP), która akceptuje członków kontynentalnych drużyn.

Prezes WPC Giuseppe Scozzi zawsze podkreśla, że w duchu sportowej realizacji jest piękno, a najważniejsze jest krzewienie dobrej fotografii i propagowanie jej na całym świecie. Tegoroczna wygrana Meksyku była drugą z rzędu. Drugi miejsce zajęła Australia, a trzecie USA. Kategorie, w jakich zmagały się reprezentacje to: portret, sztuka, fotografia reklamowa, dzika przyroda, dziennikarstwo oraz fotografia ślubna.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)