Margarita Kavera tworzy obrazy wyjęte z najpiękniejszych baśni

Margarita Kavera tworzy obrazy wyjęte z najpiękniejszych baśni

Margarita Kavera tworzy obrazy wyjęte z najpiękniejszych baśni
Źródło zdjęć: © © Margarita Kavera / [Instagram](https://www.instagram.com/karevamargo1/?hl=en/)
Monika Homan
04.05.2018 10:19, aktualizacja: 04.05.2018 19:02

Która z kobiet nie chce czasem poczuć się jak księżniczka z bajki? Która nie udawała w dzieciństwie, że jest wróżką albo czarodziejką? Modelki na tych zdjęciach mogły spełnić swoje dziewczęce marzenia dzięki tej rosyjskiej fotografce. Margarita Kavera wie, o co chodzi!

Te piękne, baśniowe obrazy to efekt twórczości rosyjskiej fotografki Margarity Karevy. Przeobraża ona modelki w baśniowe księżniczki, czarownice i wróżki. Specjalizuje się w fotografii fantastyki.

Fotografią zajęła się w 2011 roku, kiedy na urodziny dostała swój pierwszy aparat - Canona EOS 600D. Margarita nie lubi realistycznych zdjęć, których pełno w internecie, więc dodaje nieco magii do swoich fotografii, łącząc surrealistyczne przedmioty z rzeczywistymi elementami.

Z czasem fotografka oczywiście zmieniła aparat na Canona EOS 5D Mark III, a jej ulubionymi obiektywami są Canon EF 135 mm f/2 L oraz Canon 35 mm f/1.4 L.

Jej zamiłowanie do książek fantasy, z których czerpie inspiracje sprawia, że fotografie, które robi, są przepełnione baśniową atmosferą. Kareva przemierza cały świat w poszukiwaniu miejsc, które staną się scenerią dla jej zdjęć. Zawsze stara się pokazać świat jak najpiękniej, ponieważ według niej ten rzeczywisty jest szary i nieciekawy.

Choć wydawać by się mogło, że Photoshop odgrywa w jej pracy najistotniejszą rolę, Kareva stwierdza, że najważniejsze jest przygotowanie do sesji. Postprodukcja to zaledwie 20 proc. jej pracy. Photoshop pozwala jej zamienić dobre zdjęcie w świetne. Główne czynności, jakie wykonuje w programie graficznym, to kadrowanie, retusz i korekcja kolorów. Jednak niektóre fotografie z pewnością wymagają z większej interwencji.

Oglądanie prac tej fotografki jest jak podróż na drugą stronę lustra lub wkroczenie w magiczny portal przenoszący w inną rzeczywistość.

Więcej prac Karevy możecie zobaczyć na jej Instagramie

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)