Fotoreporter „Super Expressu” dostał roczny zakaz fotografowania w Sejmie

Fotoreporter „Super Expressu” dostał roczny zakaz fotografowania w Sejmie
Marcin Falana

07.10.2016 12:54, aktual.: 26.07.2022 18:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paweł Dąbrowski to fotoreporter, który dostał zakaz wstępu do parlamentu za zdjęcie gołej stopy posłanki PO Lidii Gądek.

Kancelaria Sejmu postanowiła ukarać fotoreportera „Super Expressu” Pawła Dąbrowskiego za zdjęcie posłanki PO Lidii Gądek z gołą stopą. Zostało ono opublikowane 15 września na łamach „Super Expressu” .

Posłanka Lidia Gądek po prostu zdjęła buty, żeby odpoczęły jej stopy, a reporter uchwycił ten moment. Bohaterka zdjęcia sama jest zaskoczona taką decyzją Kancelarii Sejmu i zapewnia, że nie była urażona zdjęciem oraz, że nie wiedziała o zakazie.

„Zdjęcia wykonane przez Pawła Dąbrowskiego nie są fotografiami opisującymi prace Sejmu. Zdjęcia te naruszają powagę parlamentu, a także stoją w sprzeczności z szeroko rozumianą kulturą osobistą i taktem".

Jak można się domyślać taka decyzja oburzyła środowisko fotoreporterów i dziennikarzy, którzy głośno zastanawiają się za jakie naruszenia można jeszcze stracić akredytację.

Sprawę komentuje Maksymilian Rigamonti:

„Uważam tą decyzję za skandaliczną. Oczekuję natychmiastowego jej cofnięcia. Jesteśmy "public eye". Sejm jest miejscem publicznym, posłowie są w pracy za nasze pieniądze. Jeżeli dłubią w nosie, drapią się w pupę czy nawet chodzą boso, to jest to ich przejaw publicznej aktywności i nie podlega żadnym immunitetom. Liczę na nasza solidarność w tej bulwersującej sprawie!".

Będziemy śledzić rozwój sytuacji na bieżąco. A wy, jak uważacie, czy decyzja jest słuszna?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także