Fotoreporterzy Associated Press będą korzystali tylko z aparatów Sony

Fotoreporterzy Associated Press będą korzystali tylko z aparatów Sony

Fotoreporterzy Associated Press będą korzystali tylko z aparatów Sony
Marcin Watemborski
24.07.2020 08:00, aktualizacja: 24.07.2020 10:48

Nikt nie spodziewał się takiej wiadomości. Nagle jedna z największych agencji prasowych na świecie poinformowała, że jej pracownicy będą korzystali wyłącznie ze sprzętu Sony. O ile nie chodzi o samą firmę, to ciekawe jest to, że chodzi o bezlusterkowce. Dotychczas wśród fotoreporterów królowały lustrzanki – na dodatek Canona i Nikona.

Informacja o tym, że agencja prasowa Associated Press wchodzi w wyłączną współpracę z firmą Sony to szok i niedowierzanie. Szczerze mówiąc to też chyba ostatnie czego bym się spodziewał, bo chodzi o wyposażenie fotoreporterów w pełoklatkowe bezlusterkowce Sony. To ciekawe, bo przecież wielu fotoreporterów wciąż jednak woli lustrzanki cyfrowe.

Fotografowie prasowi i operatorzy w ponad 250 lokalizacjach w 100 krajach dostaną wsparcie w formie korpusów Sony, obiektywów oraz akcesoriów. Średnio dostarczają oni około 3000 zdjęć oraz 200 filmów dziennie. Zgodnie z tym, co podaje AP w swoim oświadczeniu, sprzęt zostanie dostarczony praktycznie natychmiastowo, a wśród nich znajdą się: bezlusterkowce Sony, kamery Sony FS wraz z 57 różnymi obiektywami Sony E, w tym modelami z najwyższej linii szkieł G Master.

  1. David Ake, który odpowiada w AP za dział fotograficzny, powiedział w rozmowie z DPReview, że od kilku lat agencja myślała o przeniesieniu się na bezlusterkowce ze względu na ich dyskrecję oraz autofokus. Firma testowała sprzęt kilku producentów w przeróżnych warunkach (Arktyka, lasy deszczowe). Fotoreporterzy zachwalali sprzęt Sony, który wytrzymał wilgoć, mróz oraz inne przeciwności losu.

Sprzęt Sony otrzymają jedynie fotografowie etatowi, wolni strzelcy będą zdani tu na siebie. Associated Press przewiduje, że przejście na bezlusterkowce zajmie około roku. Głównie u fotografów AP zobaczymy korpusy Sony A9 II, które będą standardowym wyposażeniem. Filmowcy otrzymają aparatu Sony A7R IV, podobnie jak fotografowie branży rozrywkowej, którzy robią sporo portretów.

David Ake
David Ake
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)