Fujifilm instax mini 9, czyli odświeżony, prosty aparat natychmiastowy

Fujifilm Instax mini 9
Fujifilm Instax mini 9
Marcin Falana

29.03.2017 08:59, aktual.: 29.03.2017 20:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Fujifilm odświeża swój najtańszy aparat do fotografii natychmiastowej. Instax mini 9 nie wprowadza rewolucji i oferuje identyczne funkcje jak poprzednik instax mini 8. Krótko mówiąc mamy do czynienia z prostym aparatem natychmiastowym w ciekawych kolorach.

Odświeżony instax mini 9 został wyposażony w lusterko do selfie i obiektyw do zbliżeń, który umożliwia wykonywanie ostrych zdjęć z odległości 35 cm. Poza tym mini 9 oferuje szereg funkcji znanych z mini 8, takich jak automatyczny pomiar ekspozycji w celu dobrania właściwej przysłony oraz tryb jasnej tonacji high-key, który umożliwia wykonywanie jaśniejszych zdjęć.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

instax mini 9 automatycznie określa oświetlenie danego zdjęcia i podświetla najwłaściwsze ustawienie, odpowiadające zastanym warunkom. Wystarczy obrócić pokrętło regulacji na wskazane ustawienie. Aparat oferuje także lampę błyskową, która jest wyzwalana za każdym razem. Czas naświetlania wynosi 60 s, a właściwa ekspozycja jest osiągana za pomocą przymykania przysłony (f/12,7 - wnętrza noc, f/16 - pochmurno, cień, f/22 - lekkie zachmurzenie, f/32 - słonecznie).

Fujifilm Instax mini 9
Fujifilm Instax mini 9

Instax mini 9 będzie dostępny w pięciu modnych kolorach: „flamingowy różowy”, „limonkowy”, „kobaltowy”, „przydymiona biel” i „zimny błękit”. Mini 9 dołącza do rodziny produktów instax, czyli mini 70, mini 90, WIDE 300 oraz drukarki do smartfonów – instax SHARE SP-2. Aparaty tej serii wykorzystają wkłady z filmem światłoczułym instax mini, w tym nowy wkład monochromatyczny. Sugerowana cena detaliczna się nie zmieni i Instax mini 9 będzie dostępny za 350 zł, czyli docelowo pewnie będzie go można nabyć za około 300 zł jak obecnie mini 8.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)