Fujifilm Neopan Acros 100 II w dwóch formatach. Dostawy już w listopadzie

Zdjęcie zrobione na negatywie Fujifilm Neopan Acros 100 (i.e. 50), mod. Dawid Hemke
Zdjęcie zrobione na negatywie Fujifilm Neopan Acros 100 (i.e. 50), mod. Dawid Hemke
Źródło zdjęć: © © Marcin Watemborski / [watemborski.com](http://watemborski.com/)
Marcin Watemborski

14.11.2019 09:15, aktual.: 26.07.2022 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fujifilm Neopan Acros 100 II jest następcą znanego, tradycyjnego czarno-białego negatywu, który przypadł do serca wielu fotografom. Nie mogę się doczekać, aż nowa wersja filmu trafi w moje ręce i będę mógł sprawdzić, z czym to się je.

W kwietniu 2018 roku pojawiła się informacja o wycofaniu jednego z moich ulubionych czarno-białych negatywów – filmu Fujifilm Neopan Acros 100. Charakteryzował się on bardzo drobną strukturą ziarna oraz przepięknymi kontrastami z zachowaniem dużej rozpiętości tonalnej.

Całe szczęście rok później Fujifilm poinformowało, że pojawi się nowa wersja wspomnianego filmu – Fujifilm Neopan Acros 100 II. Na dodatek będzie on dostępny w dwóch formatach – małoobrazkowym oraz średnioformatowym.

Obraz

Nowa emulsja została stworzona w oparciu o technologię ”Super Fine”, która pozwoli na znaczną gradację jasnych partii obrazu oraz poprawi ogólną ostrość negatywu. Dostawy rozpoczną się 22 listopada, lecz póki co film będzie dostępny tylko w Japonii.

Jestem ciekawy, jak ten film wypadnie w porównaniu do Kodaka T-Max 100, który obecnie jest uważany za najostrzejszy negatyw na rynku. Cena Acrosa 100 II będzie początkowo wynosiła 1045 jenów za oba formaty, czyli w przybliżeniu 37 złotych. Jest to dość dużo w porównaniu do innych filmów ze strukturą ziarna T. Kodaka T-Max 100 można kupić za niecałe 25 złotych, a Ilforda Delta 100 za 24,50 zł. Czy warto będzie dopłacić? Mam nadzieję, że sprawdzę to już niedługo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)