Fujifilm Pro 400H nie będzie więcej produkowany. To smutny dzień dla fotografów

Fujifilm Pro 400H nie będzie więcej produkowany. To smutny dzień dla fotografów

Fujifilm Pro 400H nie będzie więcej produkowany. To smutny dzień dla fotografów
Marcin Watemborski
15.01.2021 14:36, aktualizacja: 26.07.2022 14:35

Fujifilm Pro 400H był profesjonalnym negatywem kolorowym, występującym zarówno w formacie małoobrazkowym, jak i średnim. Był ceniony nie tylko za swoją drobną strukturę ziarna, ale też niebywałe kolory. Niestety niebawem zniknie z rynku.

Firma Fujifilm ogłosiła, że kończy produkcję kolorowego negatywu fotograficznego Fujifilm Pro 400H typu 135 oraz 120. Ten film był ceniony za swoje niesamowite odwzorowanie zieleni i błękitów. Niektórzy traktowali go jako zimne przeciswtawieństwo względem Kodaka Portra. Przyznaję, że był to mój ulubiony kolorowy negatyw.

Fujifilm podaje w informacji prasowej, że pozyskanie materiałów do wytwarzania filmu stało się trudne, więc postanowiono o zaprzestaniu produkcji. Jednak nie wszystko stracone – materiału, które obecnie są składowane w magazynach, będą rozsyłane do dystrybutorów do końca 2021 roku. To jest odpowiedni czas, by wyposażyć się w zapasy.

mod. Paulina Jeziorska / Zdjęcie wykonane na negatywie Fujifilm PRO 400H.
mod. Paulina Jeziorska / Zdjęcie wykonane na negatywie Fujifilm PRO 400H.© © Marcin Watemborski / [watemborski.com](http://watemborski.com/)

Nie jest to pierwszy film Fujifilm, który spotkał nagły koniec. To samo miało miejsce kilka lat temu, gdy zaprzestano produkcji wkładów natychmiastowych Fujifilm FP-100C, uwielbianych przez miłośników fotografii tradycyjnej głównie przez to, że można było ich używać ze średnioformatowymi korpusami. Przykro to mówić, ale era fotografii tradycyjnej dobiega powoli końca.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)