Fujifilm przekazało instaxy europejskim szpitalom, by przywrócić uśmiech

Fujifilm przekazało instaxy europejskim szpitalom, by przywrócić uśmiech05.06.2020 08:52
Fujifilm przekazało instaxy europejskim szpitalom, by przywrócić uśmiech

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, służby medyczne musza pracować w strojach ochronnych. Lekarze skrywają swoje twarze pod maseczkami i przyłbicami, co może wyglądać przerażająco. Firma Fujifilm postanowiła rozwiązać ten problem w kreatywny sposób!

Całkiem niedawno pisałem o lekarzach, którzy przyczepiają do swoich strojów ochronnych zalaminowane zdjęcia ze swoimi uśmiechniętymi twarzami. To świetny pomysł, by pacjenci ponownie zaczęli utożsamiać medyków ludźmi, a nie przerażającymi postaciami w ciężkich kombinezonach.

W tę myśl poszła firma Fujifilm. Brytyjski oddział dostarczył państwowym 31 szpitalom oraz 19 innym placówkom aparaty Fujifilm instax mini. Celem akcji było szerzenie uśmiechu. Przedstawiciele służb medycznych bardzo chętnie robili sobie wzajemnie zdjęcia bez masek z szerokimi uśmiechami, by pokazać swoją prawdziwą twarz, która podczas pracy skrywa się za różnymi środkami ochrony.

Supporting healthcare workers with instax | Fujifilm

To naprawdę świetna akcja, która rozprzestrzenia się na inne państwa Europy. To mały gest, który może przynieść wiele dobrego – ponownie "przywrócić twarz" lekarzom, by nie byli kojarzeni tylko ze strojami rodem z filmów science fiction, a z ludźmi, którzy wiele dla nas robią. Około 120 aparatów i 7500 zdjęć zostało wysłanych do szpitali we Włoszech, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Danii, a nawet do Rosji i Turcji.

Rozmawiałem z przedstawicielami polskiego oddziału Fujifilm, ale póki co taka akcja nie została przeprowadzona u nas. Liczę na to, że już niedługo również nasi dzielni lekarze też będą mogli "odzyskać twarz" dzięki zdjęciom i szerzyć uśmiech wśród pacjentów.

421288389464577864
Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)