Fujifilm X-E2S - bezlusterkowiec odświeżony przez nowy firmware

Fujifilm X‑E2S - bezlusterkowiec odświeżony przez nowy firmware

Fujifilm X-E2S
Fujifilm X-E2S
Krzysztof Basel
15.01.2016 08:40, aktualizacja: 15.01.2016 09:40

Fujifilm X-E2S to tylko ulepszenie modelu X-E2, który dziedziczy od niego funkcjonalność i dalmierzową konstrukcję. Nowościami są udoskonalony uchwyt, elektroniczna migawka i bardziej intuicyjny graficzny interfejs użytkownika, a także ulepszony system AF. Większość zmian to efekt wprowadzenia nowego firmware, który będzie dostępny także użytkownikom modelu X-E2.

Fujifilm X-E2S z zewnątrz jest bardzo podobny do poprzednika, modelu X-E2. Widoczne zmiany to nowy grip z przodu, zmiana oznaczenia przycisku Fn2 na Auto oraz sama nazwa.

Fujifilm X-E2S
Fujifilm X-E2S

Główną nowością w środku jest usprawniony system AF. Nie tylko zastosowano nowe algorytmy, które mają sprawić, że AF będzie pracować bardziej precyzyjnie, ale dodano także tryb strefowego ustawiania ostrości oraz tryb śledzenia, detekcja oka czy funkcja Auto Makro.

Fujifilm X-E2S
Fujifilm X-E2S

Fujifilm X-E2S może pochwalić się ulepszoną migawką (elektroniczną), która umożliwia fotografowanie z czasami do 1/32000 s, odświeżonym interfejsem menu z możliwością personalizacji menu podręcznego Q czy możliwość regulacji kolorystycznej wyświetlacza LCD oraz wizjera.

Fujifilm X-E2S
Fujifilm X-E2S

Aparat bazuje na zaprezentowanej dwa lata temu 16.3-megapikselowej matrycy X-Trans CMOS II rozmiaru APS-C z wbudowanymi czujnikami detekcji fazowej i bez filtra dolnoprzepustowego. Są one wykorzystywane przez hybrydowy system AF, który łączy detekcję fazy i kontrastu. Oba elementy napędza procesor EXR II, który umożliwia prędkość wykonywania zdjęć seryjnych do 7 kl./s, szybkie uruchamianie aparatu w ciągu 0,5 s raz pracę z czułością w zakresie ISO 200 – 6400, rozszerzalnym o ISO 100, 12800, 25600.

Fujifilm X-E2S
Fujifilm X-E2S

Z tyłu znajduje się 3-calowey ekran LCD o rozdzielczości 1,04 miliona punktów, który jest wzmocnionym szkłem zewnętrznym oraz wizjer elektroniczny o rozdzielczości 2,36 mln punktów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)