Funkcje edycji Zdjęć Google będą płatne?

Funkcje edycji Zdjęć Google będą płatne?
Marcin Watemborski

10.11.2020 10:21, aktual.: 10.11.2020 13:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google od niepamiętnych czasów pozwala użytkownikom swoich aplikacji na korzystanie z nich kompletnie za darmo. Tak było z Pikasą, ze Snapseedem, jak również ze Zdjęciami Google. To ostatnie jednak może przestać być bezpłatne.

XDA-Developers donoszą, że od marca 2020 roku Google pracuje nad zablokowaniem zaawansowanych opcji edycji w Zdjęciach Google. Użytkownicy będą mogli z nich korzystać jedynie po wykupieniu subskrypcji Google One.

Programiści informują, że na przesłankę dotyczącą możliwości wprowadzenia płatnych opcji w Zdjęciach Google trafili przypadkiem, gdy rozkładali kod aplikacji na czynniki pierwsze w celu odkrycia planowanych aktualizacji. W 4 linijkach kodu pojawiły się następujące komunikaty:

  • Jako członek Google One otrzymasz dostęp do dodatkowych funkcji edycji.
  • Zdobądź dodatkowe funkcje edycji dzięki członkostwu Google One.
  • Odblokuj tę i więcej funkcji dzięki członkostwu Google One.
  • Odblokuj więcej funkcji i (ilość miejsca) przestrzeni dyskowej dzięki członkostwu Google One.

Patrząc na treść komunikatów, nie da się ukryć, że dość dosadnie zachęcają do opłacenia konta w Google One i informują o ograniczeniu funkcjonalności Zdjęć Google. Według XDA nowa wersja aplikacji będzie oferowała trzy nowe tryby (dynamiczny, HDR, żywe kolory) oraz nowe narzędzie do edycji nieba lub jego zastępowania.

Co ciekawe, dotychczasowe opcje będą dostępne dla zdjęć z informacjami o głębi (np. tych wykonanych w trybach portretowych). Google poinformowało też, że zaawansowane opcje będą dostępne dla użytkowników Google One, który wgrają zdjęcia bez informacji o głębi.

Abonamenty w Google One zaczynają się od 8,99 złotych za 100 GB przestrzeni dyskowej w chmurze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)