Zdjęcia Google otrzymują potężne opcje edycji na bazie sztucznej inteligencji

Zdjęcia Google otrzymują potężne opcje edycji na bazie sztucznej inteligencji
Marcin Watemborski

01.10.2020 07:44, aktual.: 01.10.2020 09:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oprócz premiery Google Pixel 5, gigant pokazał nową wersję swojej znanej aplikacji Zdjęcia Google. Zmienił się nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność. Oprogramowanie oparte o algorytmy maszynowego uczeni sprawi, ze zdjęcia obróbka będzie łatwiejsza, a efekt końcowy znacznie lepszy.

Nowy wygląd Zdjęć Google

Aplikacja nie będzie dłużej oparta o tradycyjne suwaki pod zdjęciem. Zamiast tego pojawiły się ikony z podpisami funkcji, a ich intensywność regulowana jest na precyzyjnym pasku poniżej, który wyświetla procent zmian. To rozwiązanie niejako przypomina wbudowany edytor obrazu w iPhonach, lecz jest znacznie bardziej rozbudowane.

Interesujące jest funkcja "Enhance", czyli ulepszania zdjęcia. Możliwe, że zastąpi ona dawną opcję Auto. Ma ona automatycznie poprawić zdjęcie w zależności od tego, co na nim rozpozna aplikacja, więc inne korekcje pojawią się dla zdjęć krajobrazowych, a inne dla portretowych.

Tryb portretowy w Zdjęciach Google

Tryb portretowy w Zdjęciach Google jest narzędziem opartym na sztucznej inteligencji i maszynowym uczeniu. Ma on pozwolić na większą kontrolę światła na zdjęciach przez dodanie i edycję źródła światła już po robieniu fotki. Oprócz tego użytkownik ma możliwość rozjaśniania twarzy osoby na zdjęciu.

W Zdjęciach Google na smartfonach Pixel 4a 5G i Pixel 5 będą dostępne zaawansowane opcje obróbki zdjęć portretowych. Póki co nie ma informacji na temat udostępnienia tych funkcji w smartfonach innych marek, a w reszcie Pixeli mają się one pojawić niebawem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)