Genialne zdjęcie zaćmienia Słońca. Fotograf zrobił je dokładnie tak, jak zaplanował

Genialne zdjęcie zaćmienia Słońca. Fotograf zrobił je dokładnie tak, jak zaplanował
Źródło zdjęć: © © Julian Diamond / [Instagram](https://www.instagram.com/julian.cd/)
Marcin Watemborski

15.06.2021 10:36, aktual.: 15.06.2021 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Julian Diamond udowodnił, że zdecydowanie warto planować swoje ujęcia wcześniej. Tym bardziej, gdy mamy do czynienia z sytuacją, która nieprędko się pojawi, jak zaćmienie Słońca 10 czerwca 2021 roku. Na jego zdjęciu zobaczymy interesującą scenę z naszą gwiazdą w formie świetlistego rogala.

Zaćmienie Słońca w Ameryce Północnej było widoczne w formie częściowej. Tę okoliczność do zdjęć postanowił wykorzystać Julian Diamond ze stanu Nowy Jork w USA. Jego zainteresowanie astronomią oraz astrofotografia doprowadziły do bardzo starannego zaplanowania wymarzonego kadru, rozrysowania go oraz obliczenia dokładnie tego, gdzie ma być, jak ustawić aparat i ile będzie miał na to czasu.

Poniższy szkic pokazuje, jak Diamond zaplanował swój kadr. Marzył on o wykonaniu go w konkretnym miejscu. Jest to część jego długoterminowego projektu ukazującego wieżyczki strażnicze na terenie stanu Nowy Jork wraz z różnymi zjawiskami astronomicznymi.

Na rysunku widać notatki, które pokazują, na jakiej wysokości powinien znajdować się aparat, pod jakim kątem wszystko będzie ustawione, jakie są współrzędne fotografowanej sceny. Takie zaplanowanie kadru pokazuje bardzo poważne podejście do tematu i zdecydowanie zasługuje na uznanie. Moodboardy sesji reklamowych mogą się przy tym schować!

Oczywiście zdjęcie nie powstało od razu. Zanim Julian zrobił właściwy kadr, musiał wykonać kilka klatek wstępnych, co widać na jego Instgaramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)