Genialny master shot nagrany dronem. To jedno ujęcie i kilka historii

Genialny master shot nagrany dronem. To jedno ujęcie i kilka historii
Marcin Watemborski

11.03.2021 12:45, aktual.: 06.03.2024 22:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drony sportowe charakteryzują się niesamowitą zwrotnością i płynnością ruchu. Dzięki nagrywaniu tego, co widzi dron (FPV), można stworzyć niesamowite ujęcia. Pokazuje to Jay Christensen, który jest filmowcem i pilotem jednocześnie. Jego ostatnie nagranie jest oszałamiające!

Master shot to zabieg stosowany w kinematografii, który opiera się na bardzo długim ujęciu bez cięć, pokazując różne sceny i historie. Jest to uważane za bardzo trudne, ponieważ całe nagranie musi być idealne od samego początku do końca. Wymaga to ogromnej dyscypliny od całej ekipy – aktorów, stylistów, operatorów i reszty.

Świetnym przykładem zastosowania wspomnianej techniki jest nagranie zrealizowane przez Jaya Christensena, który jest doświadczonym operatorem drona. W połączeniu ze świetnym montażem dźwięku i pomysłowymi codziennymi scenkami, całość wygląda doskonale.

Right Up Our Alley

Akcja rozgrywa się na kręgielni. Wiadomo – są ludzie, którzy rozmawiają, są gracze, ktoś czyści kulę, albo siedzi w strefie muzycznej. To wszystko jest pokazane w jednym ujęciu. Przewagą małego drona jest to, że może wlecieć niemal wszędzie, na przykład do środka mechanizmu zbierającego kręgle i podającego kule! Coś wspaniałego!

Realizacja materiału była możliwa dzięki wykorzystaniu drona sportowego z możliwością podglądu kamery z perspektywy pierwszej osoby, jak w przypadku DJI FPV. Ten dron po wyjęciu z pudełka nadaje się nie tylko do zabawy w powietrzne akrobacje, ale również do nagrywania niezłej jakości filmów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)