Getty pokaże Olimpiadę w każdy możliwy sposób

Getty nada z Londynu w 3D, 360° i innych nowych technologiach
Getty nada z Londynu w 3D, 360° i innych nowych technologiach
Piotr Dopart

18.06.2012 09:30, aktual.: 26.07.2022 20:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poklatkowe nagrania zmagań ustrzelone z lotu ptaka, kamery o polu widzenia 360°, obrazy trójwymiarowe - takie atrakcje szykuje oficjalna agencja fotograficzna londyńskiej olimpiady. Getty za punkt honoru stawia sobie pokazanie igrzysk w najbardziej innowacyjny sposób w historii imprezy.

Jeśli wierzyć zapewnieniom płynącym ze strony Getty Images, agencja chce zastosować wszystkie najbardziej innowacyjne technologie cyfrowej rejestracji obrazu. Łatwo w to uwierzyć, oglądając poniższe wideo - widzimy tam przykłady dotychczasowych realizacji we wszystkich wymienionych technologiach.

Getty Images' latest technology in use at London 2012

W pewnym momencie nagrania pojawiają się nawet quadrocoptery - energooszczędna i coraz sprawniejsza alternatywa dla ekip telewizyjnych unoszących się nad głowami widzów w helikopterach. Jak te niewielkie maszyny sprawdzają się w praktyce, mogliśmy przekonać się już w zeszłym roku tu, w Polsce, gdy telewizja TVN prowadziła relację z Marszu Niepodległości i pokazywała wyrywkowo zamieszki na ulicach. Zdecydowanie widać, że Getty nadąża za nowymi trendami.

Szkoda tylko, że wielkie imprezy sportowe więcej mają wspólnego z wielkimi kampaniami reklamowymi koncernów, niż z nastawieniem na szarego kibica. Nieważne, ile bezzałogowców będzie krążyło nad głowami widzów, wątpliwe, że to zrekompensuje im zakaz zrobienia własnej pamiątkowej fotki i zwykłego opublikowania jej na portalu społecznościowym.

Źródło: YouTube

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)