Google usuwa tryb fotografowania gwiazd z Pixela 4a oraz Pixela 5

Google usuwa tryb fotografowania gwiazd z Pixela 4a oraz Pixela 5
Marcin Watemborski

30.12.2020 12:23, aktual.: 30.12.2020 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dotychczas w smartfonach Google Pixel 4a oraz Google Pixel mogliśmy znaleźć tryb dedykowany astrofotografii. Urządzenia są znane ze swoich niesamowitych osiągów w kwestii zdjęć nocnych, ale dlaczego producent zdecydował się na taki ruch?

Tryb astrofotograficzny był dostępny nie tylko dla głównego aparatu w smartfonach Google Pixel 4a oraz Google Pixel 5, ale również dla szerokokątnego. Od teraz niestety w tym drugim nie będziemy mogli pobawić się w fotografów gwiazd. Wszystko to za sprawą Aparatu Google w wersji 8.1.

W opisie aktualizacji aplikacji fotograficznej przeczytamy, że tryb astrofotograficzny będzie dostępny jedynie podczas ustawienia zbliżenia na x1 lub większego. Google nie tłumaczy jednak, czym spowodowana jest decyzja o usunięcia opcji z obiektywu UWA. Podejrzenia padają jednak na ogólną gorszą jakość zdjęć rejestrowanych przez szerokokątny aparat.

Harvey Etheridge podzielił się w internecie zdjęciami tej samej sceny, zrobionej przy wykorzystaniu aparatu szerokokątnego oraz głównego. Różnica jest ogromna, na niekorzyść tego pierwszego. Mimo tego, że Google zapewne w przyszłości poprawi tę kwestię programowo, na obecną chwilę nie ma oficjalnych informacji na ten temat.

Mimo tego, że aktualizacja oprogramowania do wersji 8.1 pojawiła się już w listopadzie, to dopiero teraz wyszły na jaw problemy dotyczące braku opcji fotografowania gwiazd w trybie obiektywu szerokokątnego. Widać, że dla większości użytkowników nie jest to aż tak istotne.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)