Znany influencer wdrapał się na piramidy, by pomóc ludziom. Został aresztowany

Znany influencer wdrapał się na piramidy, by pomóc ludziom. Został aresztowany
Źródło zdjęć: © © Witalij Zdorowecki / [Instagram](https://www.instagram.com/kingvitaly/)
Marcin Watemborski

17.01.2020 09:31, aktual.: 26.07.2022 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piramidy w Gizie to historyczny kompleks budowli, który jest mocno chroniony. Jak widać na przykładzie Witalija Zdoroweckiego, który mimo zakazu wszedł na piramidę. Podobno za karę spędził 5 dni w egipskim areszcie i ”widział straszne rzeczy”. Jaki był cel? Zobaczcie sami.

Witalij Zdorowecki ma na Instagramie 3,1 miliona obserwujących. To facet, którego nie trawi większość męskiej populacji, jeśli wie w ogóle, kto to jest. Witalij dobrze wygląda, kasa mu się zgadza i otacza się pięknymi kobietami, co bardzo chętnie pokazuje w swoich mediach społecznościowych.

Jednak jak widać, jego internetowa sława i pieniądze nie uratowały go przed aresztowaniem. Na piramidy w Gizie po prostu nie można wchodzić. Pamiętacie sytuację, gdy Andreas Hvid postanowił wejść na piramidę i spędzić tam [ekhm.] romantyczny wieczór ze swoją przyjaciółką i wszystko nagrać?

Wracając do Zdoroweckiego – mężczyzna wszedł na jedną z piramid, po czym trafił do egipskiego aresztu na 5 dni. W poście na Instagramie wyznaje, że był w areszcie wiele razy, ale ten w Egipcie był najgorszy. Wspomina, że widział tam straszne rzeczy, ale było warto. Podobno zrobił to ”w dobrym celu”. Jakim? Influencer postanowił nagłośnić w ten sposób sprawę płonącej Australii i zbiórkę, do której link jest w opisie konta. Jego celem było również nawoływanie do zaprzestania wojny, która wisi w powietrzu. Cóż, szkoda, że nie zrobił czegoś innego, jak modelka, która rozsyłała swoje nagie zdjęcia, dzięki czemu zebrała ponad milion dolarów na odbudowę Australii.

Na instagramowej relacji, Witalij udostępnił zdjęcia, gdzie widać było ścigającą go ochronę. Jak wyglądała cała historia, dowiemy się zapewne z jego konta na YouTube, które subskrybuje ponad 10 milionów widzów.

Egipski rząd ostatnio zwiększył karę za wspinanie się na piramidy, która obecnie wynosi od 10 000 do 100 000 funtów egipskich, czyli od 2400 do 24 000 złotych. Podobny ”wyczyn” ma na swoim koncie jego dziewczyna i infuencerka, Kinsey Wolanski (3,4 mln obserwujących na Instagramie).

Witalij Zdorowecki był aresztowany w 2014, 2016 oraz 2017 roku za wbieganie na boisko podczas różnych rozgrywek sportowych. Czego ludzie nie robią dla sławy i rozgłosu… Swoją drogą – nie wiadomo, czy władze Egiptu podejmą dodatkowe kroki prawne w stosunku do tego influencera. Być może mężczyzna dostanie zakaz wjazdu na teren kraju, podobnie jak 18-letni Andrej Ciesielski, niemiecki instagramowicz, który wszedł na piramidy w 2016 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)