HabbyCam - tanie i wygodne ramię do filmowania lustrzanką

HabbyCam - tanie i wygodne ramię do filmowania lustrzanką28.05.2010 07:37
HabbyCam - tanie i wygodne ramię do filmowania lustrzanką
Ola Błażowska

Filmowanie lustrzanką cyfrową "z ręki" może mieć swój urok przez chwilę, jeśli jednak chcemy zrobić naprawdę wartościowy materiał, nie obejdzie się bez stabilizacji obrazu. Tego typu akcesoria nie należą do najtańszych, na szczęście na rynku pojawił się HabbyCam SD - ramię w cenie 250$.

Posiadanie profesjonalnej lustrzanki z możliwością kręcenia filmów nie oznacza, że od razu nakręcimy nią kino pokroju "Dr. House'a" - potrzebna jest jeszcze masa akcesoriów, przede wszystkim narzędzie do stabilizacji obrazu. Oczywiście zawsze jeszcze można, tak jak Jonathan Berqvist, poprosić tatę, aby wystrugał dla Was ramię z drewna. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość, a koniec końców, chyba wygodniej będzie jednak nosić HabbyCam SD Shoulder Brace, którego oparcie wyłożone jest gąbką. Dodatkowo część ta posiada otwory - są to gwinty, w które można zamontować dodatkowe urządzenia.

HabbyCam wykonany jest z aluminium i ze stali, waży nieco ponad 1 kilogram, a do przechowywania i transportu możemy go rozłożyć na części. Ponowne złożenie nie wymaga narzędzi. Możliwości udźwigu ramienia są wielokrotnie większe od jego wagi - może unieść do 9 kg sprzętu, co sugeruje, że można swobodnie używać go także do innego sprzętu video, niż jedynie lustrzanki.

Stabilizujące obraz ramię można kupić za 250$ (ok. 830 zł) na stronie producenta.

Źródło: wired.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)