Harvard opublikował swój kurs fotografii za darmo w Internecie

Harvard opublikował swój kurs fotografii za darmo w Internecie

Harvard opublikował swój kurs fotografii za darmo w Internecie
Źródło zdjęć: © © Vadmary / depositphotos.com
Marcin Falana
17.01.2017 14:28, aktualizacja: 26.07.2022 18:40

Jeżeli macie postanowienie noworoczne związane z udoskonaleniem swoich umiejętności fotograficznych, to mamy świetną wiadomość. Uniwersytet Harvarda udostępnił za darmo kurs fotografii w Internecie.

Uczelnia, której absolwentami są tacy giganci jak Bill Gates czy Mark Zuckerberg, udostępniła za darmo na platformie ALISON cały kurs fotografii. Jeżeli macie trochę czasu i chęć poszerzenia swojej wiedzy z dziedziny fotografii, to warto przyjrzeć się tej propozycji. Kurs jest darmowy, wystarczy się zalogować nawet za pomocą Facebooka.

Obraz

Kurs składa się z dwunastu części, które opisują fundamenty fotografii od oprogramowania do kompozycji i oświetlenia. Dowiemy się także dużo o optyce, ekspozycji i histogramie. A także o złudzeniach optycznych i innych ciekawostkach. Część trzynasta pozwala na sprawdzenie przyswojonej wiedzy. Jeżeli zaliczymy test na poziomie przynajmniej 80 procent, możemy sobie wydrukować dyplom.

Trzeba jednak pamiętać, że kurs pochodzi z 2009 roku, więc o ile główne zasady fotografii się nie zmieniły, to niektóre elementy, jak np. oprogramowanie, mogą być już trochę nieaktualne. Kurs jest dostępny w formie nagranych wykładów w języku angielskim, z dużą dawką wiedzy teoretycznej, więc nie jest to propozycja dla wszystkich. Możemy jednak przyjrzeć się, jak wyglądają tego typu zajęcia na tak prestiżowej uczelni.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)