Wypróbuj Hasselblada X1D-50c za jedyne 110 dolarów

Wypróbuj Hasselblada X1D-50c za jedyne 110 dolarów17.11.2017 13:51
Wypróbuj Hasselblada X1D-50c za jedyne 110 dolarów
Marcin Falana

Chcesz sprawdzić średnoformatowego Hasselblad X1D-50c? Teraz będzie to prostsze, ponieważ Hasselblad będzie go wypożyczał, żeby każdy mógł sprawdzić jego możliwości. To nie lada gratka dla wszystkich fotografów!

Aparty średnioformatowe to duży wydatek nawet dla fotografów, którzy odnoszą sukcesy komercyjne. Większość wypożycza taki sprzęt pod konkretne sesje zdjęciowe. Firma Hasselblad chce teraz sama wypożyczać średnioformatowego bezlusterkowca X1D-50c, żeby spopularyzować i upowszechnić jego stosowanie.

Rent a Hasselblad to usługa globalna on-line, która umożliwia zarezerwowanie aparatu Hasselblad i obiektywów w określonym terminie. Może to być ciekawa oferta na specjalne sesje zdjęciowe, fotografowanie w podróży, czy po prostu w celu wypróbowania sprzętu, zanim wyda się na niego grube pieniądze.

“Posiadanie systemu średnioformatowego Hasselblad to duża inwestycja nawet dla dobrze zarabiającego fotografa. W związku z tym wielu profesjonalnych fotografów i entuzjastów nie miało okazji przekonać się co są w stanie stworzyć dzięki aparatom średnioformatowym Hasselblad. Program "Rent a Hasselblad" ma to zmienić i chętnie zobaczymy co mogą stworzyć fotografowie mając łatwy dostęp do naszych fotograficznych narzędzi.”

Muszę przyznać, że to bardzo sprytne posunięcie Hasselblada, który w ten sposób robi sobie promocję sprzętu, za którą płacą fotografowie. W programie możemy wypożyczyć model X1D-50c i około 40 obiektywów. Hasselblad zamierza poszerzyć liczbę dostępnych lokalizacji, miejmy nadzieję, że także o nasz kraj. W Stanach wypożyczenie aparatu ma kosztować zaledwie 110 dolarów, a obiektywu około 30 dolarów, co wydaje się bardzo umiarkowaną sumą w porównaniu do cen wypożyczalni sprzętu fotograficznego.

W sumie to fajne rozwiązanie, które pozwoli za nie tak duże pieniądze przekonać się czy rzeczywiście potrzebujemy X1D-50c, czy wystarczy nam Canon EOS 5DS R.

Polski dystrybutor Hasselblada dodaje, że na naszym rynku można się umówić na bezpłatną prezentację, albo wypożyczyć sprzęt komercyjnie. Program demo jest dedykowany dla konkretnych klientów, którzy chcą kupić aparat i jest oferowany za darmo. Jeżeli chcemy wykonać sesję zdjęciową wówczas musimy się przygotować na rynkowe stawki za wypożyczenie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)