Hipnotyzujące kinografiki 4K uchwycone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Hipnotyzujące kinografiki 4K uchwycone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Hipnotyzujące kinografiki 4K uchwycone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Marcin Watemborski
28.04.2016 09:20, aktualizacja: 28.04.2016 11:20

Na pewno widzieliście niesamowite zdjęcia, w których posiadaniu jest NASA. Ziemia, gwiazdy i różne niesamowite zjawiska kosmiczne to to, co dostarczono nam z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Armand Dijcks poszedł o krok dalej i stworzył kinografiki w rozdzielczości 4K na podstawie tych wspaniałych obrazów.

Kinografiki Armanda Dijcksa są spokojnie płynącymi obrazami, które zahipnotyzują niejednego widza. Zostały one stworzone przy użyciu narzędzia o nazwie Flixel, które w prosty sposób pozwoli wam na zrobienie własnych cinemagraphów.

Zanim Dijcks wziął się za kinografiki, miał doświadczenie w robieniu filmów poklatkowych z kosmosu, więc doskonale wiedział na co musi się nastawić i jak się przygotować. Autor wyznaje, że największym problemem było przekopanie się przez setki tysięcy plików RAW, żeby stworzyć sensowny time-lapse.

Fotograf tłumaczy, że nie każdy time-lapse nadaje się do stworzenia kinografiki. Trzeba uwzględnić w nim zmianę światła na Ziemi oraz wszystko, co rozprasza wzrok widza.

Do stworzenia swoich ruchomych obrazów Dijcks wykorzystał specjalnie wyselekcjonowane zdjęcia, usunął z nich gorące i martwe piksele, po czym poskładał wszystko w Final Cut Pro X, gdzie również dokonał lekkiego kadrowania oraz korekcji kolorów. Ostatnim elementem było spowolnienie time-lapse'a tak, aby tworzył płynny ruch i pętle na potrzeby kinografiki.

Jeśli podobają wam się kinografiki Armanda – odwiedźcie koniecznie jego stronę internetową.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)