Historik – aplikacja, która wykorzystuje aparat, by pokazać ci historię danych miejsc

Historik – aplikacja, która wykorzystuje aparat, by pokazać ci historię danych miejsc

Historik – aplikacja, która wykorzystuje aparat, by pokazać ci historię danych miejsc
Marcin Watemborski
24.09.2021 09:00, aktualizacja: 06.03.2024 22:30

Aparaty w smartfonach służą nie tylko do robienia zdjęć. O ile samo Apple ma dla nich zastosowanie zdrowotne, to jest też mnóstwo aplikacji wykorzystujących je w ramach rozszerzonej rzeczywistości (ang. augmented reality). Historik to jedna z nich i ma wysoką wartość edukacyjną.

Twórcą aplikacji Historik jest Chris Whalen. Jego główną motywacją do stworzenia programu było zapoznanie ludzi z historią danych miejsc. Korzystając ze smartfona i kierując aparat w określone miejsce, zobaczymy na ekranie historyczną nakładkę z wartościowymi informacjami. Wystarczy pójść w zaznaczone na mapie miejsce, a reszta niemal zrobi się sama.

Aplikacja ma zadebiutować na rynku w czerwcu 2022 roku. Obecnie trwają prace nad stworzeniem największej open-source’owej historycznej bazy danych na temat przeszłości, która ma w przyszłości umożliwić działanie Historik na całym świecie. Ten program mógłby być niesamowitym narzędziem dla miłośników zwiedzania różnych miejsc bez przewodnika.

Obraz

Historik przechodzi już teraz beta testy. Jeśli chcecie sprawdzić ogólne działanie aplikacji, wejdźcie na stronę internetową projektu. Niestety nie ma tam jeszcze specjalnie dużo danych, ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, niebawem będziemy mogli cieszyć się ogromnym zbiorem danych oraz historycznych zdjęć.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)