Historyczne zdjęcia w kolorze. Dzięki nim lepiej poznasz znane osobistości

Historyczne zdjęcia w kolorze. Dzięki nim lepiej poznasz znane osobistości

Historyczne zdjęcia w kolorze. Dzięki nim lepiej poznasz znane osobistości
Marcin Watemborski
02.08.2020 08:02, aktualizacja: 26.07.2022 14:48

Koloryzowanie starych zdjęć nie jest łatwe. Graficy i retuszerzy latami uczą się tej sztuki, by osiągnąć jak najbardziej rzeczywisty efekt. 25-letni Mads Madsen szybko pojął tajniki tego rzemiosła i wychodzi mu to świetnie!

Mads Madsen mieszka w Danii i obecnie kończy studia magisterskie z historii starożytnej Rzymu i Grecji. Jednak jego zainteresowania znacznie odbiegają od tamtych czasów – są bardziej współczesne, bo ulokowane w XX wieku.

Pasją Madsa jest koloryzowanie historycznych zdjęć, zwłaszcza tych ze znanymi ludźmi. Dzięki jego godzinom spędzonym w Photoshopie i niezłemu wyczuciu koloru możemy zobaczyć, jak wyglądała Marilyn Monroe czy sir David Attenborough za młodu. Nie zabrakło też innych postaci, jak Albert Einstein, Abraham Lincoln czy George Orwell.

Temu młodemu artyście należy się wielki ukłon, bo robi naprawdę niezłą robotę. Jeszcze kilka lat temu ręczne koloryzowanie fotografii było jedynym sposobem na osiągnięcie takiego efektu, ale ostatnio swoje miejsce w świecie zaznaczył algorytm MyHeritage. Być może pomoże on takim twórcom jak Mads i przyspieszy ich trudną pracę.

Więcej zdjęć znajdziecie na Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)